В Аргентині сталася аварія на АЕС: 20 млн осіб залишилися без світла

У результаті пожеж, що спалахнули на пасовищах, три високовольтні лінії електропередач, які забезпечували електроенергію на атомній електростанції Atucha I у місті Ліма, провінції Буенос-Айрес в Аргентині, були пошкоджені – це призвело до відключення від електромережі понад 20 мільйонів людей.

Про це повідомляє видання La Nacion.

Так, більшість районів столиці Буенос-Айрес та кілька провінцій Аргентини зазнали відключення електроенергії у четвер, 2 березня, що спричинило відсутність електропостачання для близько 40% користувачів від загального попиту на електроенергію в країні. Це еквівалентно відсутності електрики у понад 6 мільйонах будинків, або 20 мільйонів людей.

За попередньою версією, сильна посуха стала головною причиною пожежі, яка призвела до відключення Атомної Електростанції. Ця аварія не тільки стала причиною серйозного збою в електропостачанні, але й спричинила паралізацію транспортного сполучення та виробничих підприємств в Аргентині, а також зачепила водопостачання.

Фахівці намагалися оперативно усунути несправності на АЕС, однак уже протягом тривалого часу мільйони жителів так і залишаються без електрики, а дефіцит енергії становить 10 тисяч мегаватт. Водночас за словами представників Державної компанії Nucleoelectrica, що відповідає за експлуатацію АЕС, аварію можна буде усунути не раніше, ніж за 48 годин.

Варто зазначити, що друга атомна електростанція Atucha II, що розташована в Сараті, не працює вже з минулого року через проведення технічних робіт.