Парламент Уганди схвалив закон, який дозволяє страту за одностатевий секс

Фото: Соц. мережі

Одностатеві стосунки заборонені приблизно в 30 країнах Африки, але найжорсткіше законодавство в Уганді. Про це повідомляє “Заборона”.

Серед іншого, у країні під забороною одностатевий секс. Парламент ухвалив закон, який додає щонайменше шість нових видів злочинів, які стосуються гомосексуальності.
В країні активізувалися шахраї, які шантажують громадян через цей закон.
В Уганді визнання себе представником ЛГБТ-спільноти каратиметься довічним ув’язненням. Підтримка руху та пропагування прав гомосексуалістів також переслідуватиметься законом, наприклад, заборонено видавати книги, журналістські матеріали, у яких міститься принаймні згадка про це. За деякі види злочинів загрожує смертна кара.

Заборона розповідає про документ, який суттєво утискає і так обмежені права одностатевих пар в африканській країні.


Боротьба з гомосексуалізмом в Уганді: що включає дискримінаційний закон

Парламент східноафриканської країни ухвалив так званий закон про боротьбу з гомосексуальними діями. Одностатеві акти вже є незаконними в державі, але цей документ виводить багато нових кримінальних злочинів. Зокрема, таким вважатиметься навіть визнання себе представником ЛГБТ-спільноти, пише BBC.

Остаточна версія акту ще не була офіційно опублікована, але журналісти видання з’ясували, що він включає такі пункти:

  • за торгівлю дітьми з метою залучення їх до гомосексуальних дій, загрожує довічне ув’язнення;
  • люди та організації, які підтримують або фінансують правозахисні та інші ЛГБТ-спільноти, або поширюють прогомосексуальну літературу та пишуть такого роду матеріали у ЗМІ, загрожує судове переслідування та ув’язнення;
  • медіагрупам, журналістам і видавцям загрожує судове переслідування та ув’язнення за публікацію, трансляцію, поширення будь-якого контенту, у якому захищаються/заохочуються  права ЛГБТ;
  • за гомосексуалізм з обтяжуючими обставинами загрожує смертна кар. Поняття включає сексуальне насильство над дитиною, особою з обмеженими можливостями чи вразливими людьми, або у випадках, коли жертва гомосексуального насильства заражена хворобою, яка триває все життя;
  • власники нерухомості можуть потрапити у в’язницю, якщо їх приміщення використовуються як бордель для гомосексуальних актів або будь-якої іншої діяльності, спрямованої на захист прав сексуальних меншин. При цьому що саме вкладається у поняття бордель, не вказано;
  • за визнання себе гомосексуалістом загрожує довічне ув’язнення, друзі, родина та члени спільноти будуть зобов’язані повідомляти владі про людей, які перебувають в одностатевих стосунках.

Одностатеві стосунки заборонені приблизно в 30 країнах Африки, але угандійський законопроєкт є одним із найжорсткіших законів проти геїв на материку.

«Це глибоко репресивне законодавство інституціоналізує дискримінацію, ненависть і упередження щодо ЛГБТК людей, у тому числі щодо тих, кого лише вважають такими. Воно блокуватиме законну роботу громадянського суспільства, працівників охорони здоров’я та громадських лідерів», — вважає директор відділу Amnesty International у Східній та Південній Африці Тігер Чагута.

Документ вже спричинив деякі негативні зрушення, зокрема, зросла кількість випадків шахрайства. За даними BBC, багато людей почали отримувати дзвінки, з вимогою переказати певну суму коштів. У разі відмови шантажисти погрожують повідомити владі, що ця людина ЛГБТ.

Член парламенту від виборчого округу Бубуло Джон Мусіра, одягнений у сукню проти геїв, покидає залу під час обговорення законопроекту про боротьбу з гомосексуалізмом, Уганда, 21 березня 2023 року. Фото: REUTERS/Abubaker Lubowa