Китайський аеростат містив засоби для збору сигналів зв’язку, – NYT

Китайська куля-розвідник, збита американськими військовими над Атлантичним океаном, була здатна збирати деякі види електронних повідомлень. Він був частиною флоту аеростатів спостереження, керованих китайськими військовими, які пролетіли над більш ніж 40 країнами на п’яти континентах.

Про це повідомляє The New York Times.

Поки аеростат перебував у повітрі, американські літаки спостереження U-2 зробили його знімки, щоб визначити його можливості. Його обладнання призначалося для розвідувального спостереження і не відповідало обладнанню, встановленому на борту метеорологічних куль.

У кулі-розвідника було кілька антен у масиві, який був здатний збирати і гео-локалізувати повідомлення. Сонячні панелі на апараті були досить великими, щоб виробляти енергію для роботи кількох активних датчиків для збору розвідувальної інформації.

Уряд США впевнений, що компанія, яка виготовила кулю, має прямі комерційні зв’язки з Народно-визвольною армією, китайськими військовими.

«Сполучені Штати також розглянуть можливість вжиття заходів проти пов’язаних із НВАК організацій, які підтримали вторгнення повітряної кулі в повітряний простір США», – заявив у Держдепартаменті, посилаючись на КНР.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки 4 лютого збили ймовірний шпигунський аеростат Китаю біля узбережжя Кароліни. У КНР висловили протест.

У повітряному просторі Колумбії військові виявили розвідувальний аеростат, який за формою та швидкістю польоту повторює китайську повітряну кулю, збиту у США.

Нещодавно депутати-республіканці США розкритикували президента Джо Байдена за кілька днів очікування, які знадобилися для ухвалення рішення про знищення китайської повітряної кулі.

Пошук уламків збитого в суботу поблизу американського атлантичного узбережжя китайського аеростата займе кілька днів.

Китайські повітряні кулі для спостереження пролетіли над континентальною частиною Сполучених Штатів принаймні тричі за роки правління Дональда Трампа, але їх вторгнення не було виявлено доти, доки Джо Байден не вступив на посаду президента.

Президент США Джо Байден заявив, що чітко доніс до китайської сторони, які заходи США мали намір вжити щодо аеростата.