Освіта – це ключ до успіху, але часто здається, що цей ключ золотий. Проте, відсутність коштів не повинна стати перешкодою на шляху до знань. Розглянемо, як можна фінансувати своє навчання, навіть коли гаманець начебто не дозволяє.
Де взяти грошей: традиційні методи
Ощадливість – гарна риса характеру, яка є дуже корисною у житті. Відкладання частини доходу щомісяця може здаватися нудним, але це надійний спосіб накопичити на омріяні курси. Звісно, це вимагає терпіння та самодисципліни, але хто сказав, що шлях до знань має бути легким? Робота за сумісництвом є джерелом додаткового доходу та цінним досвідом. Якщо ви вже десь навчаєтесь, але коштів на оплату іноді не вистачає, спробуйте кредити для студентів, що пропонують мікрофінансові компанії. Працюючи вечорами та у вільний від навчання час, ви зможете швидко віддати борг та спокійно продовжувати навчання. Гранти та стипендії – це не міф, а цілком реальна можливість. Багато організацій і фондів пропонують фінансову підтримку для навчання. Варто лише докласти трохи зусиль для пошуку та подання заявок. Якщо пощастить, ви зможете стати власником сертифікату на навчання.
Альтернативні шляхи фінансування
Краудфандинг – це не лише для стартапів. Створення кампанії на платформах для збору коштів може допомогти залучити необхідну суму на навчання. Хто знає, можливо, ваша історія надихне незнайомців підтримати вашу освітню мрію? Партнерство з роботодавцем – ще один цікавий спосіб. Багато компаній готові інвестувати в розвиток своїх співробітників. Якщо ви вже працюєте, спробуйте переконати керівництво, що навчання принесе користь не лише вам, але й компанії. Можна також укласти договір із майбутнім роботодавцем з тим, щоб відпрацювати у нього певний час після закінчення курсу.
Мікрокредити як рішення
Коли традиційні методи не спрацьовують, а знання потрібні терміново, на допомогу приходять мікрофінансові організації. Вони пропонують швидкі кредити на порівняно невеликі суми та короткі терміни. Переваги позик МФО для фінансування освіти:
- швидкість оформлення;
- мінімум документів;
- доступність навіть для тих, хто не має офіційного працевлаштування;
- можливість отримати кошти без застави;
- мінімальні чи нульові відсотки під час першого звернення.
Звісно, перед оформленням кредиту варто подумати про способи його повернення та правильно оцінити власні фінансові можливості. Попри те, що відсоткова ставка по кредитах МФО нараховується щоденно та може буди доволі високою, це один із найпростіших і найпопулярніших способів отримати необхідну для оплати навчання суму у короткий час. Це виправдане рішення у випадках, коли отримані знання допомагають влаштуватися на нову престижну роботу та підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Не варто забувати, інвестиції в себе завжди окупаються, іноді навіть швидше, ніж ми очікуємо.
Залиште коментар
Розгорнути ▼