Одна із жінок, яка отримала поранення під час російського обстрілу Слов’янська 20 грудня, перебуває у важкому стані. Комунальники та міжнародні фонди продовжують ліквідовувати пошкодження. Також зі Слов’янська евакуюють частину комунальної техніки та архівних документів “до найбільш безпечних міст”.
Про ситуацію в Слов’янську 22 грудня в етері “Суспільне. Студія” розповів начальник міської військової адміністрації Вадим Лях.
Обстріл Слов’янська 20 грудня: поранена жінка у важкому стані
Попередня доба та ніч з 21 та 22 грудня у Слов’янську пройшла спокійно. У місті досі ліквідовують наслідки російського обстрілу міста у п’ятницю 20 грудня. Тоді окупанти скинули на Слов’янськ дві авіабомби ФАБ-500. Одна із трьох поранених жінок перебуває у важкому стані.
“Дві доби тому був обстріляний мікрорайон, де переважно були приватні будинки. Через влучання повністю знищений будинок і 46 домогосподарств було пошкоджено, також 12 автівок згоріло і троє людей поранені. Одна жінка у важкому, інші вже нормально. Маємо надію, що все буде добре”.
“Виїжджають наші комунальники, міжнародні фонди приходять на допомогу людям. Консервуємо житло, OSB-плити, а далі люди подають документи на відшкодування до державної програми “єВідновлення” і отримують гроші, щоб можна було відбудувати будинки”, — описав процедуру відновлення будинків у Слов’янську начальник МВА.
Зі Слов’янська вивезуть частину комунальної техніки та архівні документи: чому
10 грудня на сайті Слов’янської міської військової опублікували розпорядження про евакуацію частини комунальної техніки чотирьох комунальних підприємств до “найбільш безпечних міст”. Також зі Слов’янська планують вивезти частину архівних документів. Ці рішення викликали “невеличку паніку” у жителів міста, проте перейматись не варто, розповів Вадим Лях: вивозять техніку, яку не використовують взимку, а також вже оцифровані та внесені в реєстри архіви.
“Паніка є невеличка, вони виражена через наступ ворог, що він наближається. Хочу заспокоїти, що адміністрація працює. Невелику паніку здійснили деякі розпорядження стосовно вивозу архівів, техніки деякої. В нас є її достатня кількість. Вивозиться та техніка, яка зараз не використовується, яку використовують у літній сезон, і ми її повернемо найближчим часом, коли буде потреба. Також вивозимо архіви для їх збереження: це законом прописано. Незважаючи на війну, ми створювали реєстри свої, а також цифрували ці паперові архіви, і тому зараз нам це не заважає надавати послуги в ЦНАПі, БТІ та інших державних установах”, — розповів Вадим Лях.
Евакуація зі Слов’янська: чи виїжджають люди з міста
За словами начальника міської адміністрації, кількість людей у Слов’янську не змінюється. Хоча частина жителів й евакуюється до більш безпечних регіонів, натомість у місті оселяються люди, які покинули прифронтові населені пункти Донеччини.
“Вони виїжджають з інших міст і не хочуть їхати далеко від дому, залишаються в Донецькій області. Постійно закликаємо людей виїжджати з міста, бо тільки евакуація врятує життя. Але зараз я не бачу, щоб активно користувались цієї нагодою. Так, є, що люди виїжджають, але така ж кількість і приїжджає. Це така новорічна міграція, кількість людей ані збільшується, ані зменшується”, — розповів Вадим Лях.
Станом на кінець листопада 2024 року, у Слов’янську мешкало близько 50 тисяч людей.
Залиште коментар
Розгорнути ▼