Заморозки пошкодили частину посівів сільськогосподарських культур на Донеччині

В Донецькій області аграрії зафіксували загибель частини посівів сільськогосподарських культур через заморозки. Зниження температури на початку травня призвело до пошкодження зернових, овочевих, технічних культур і не тільки. Обсяги втрат і подальші дії з ліквідації наслідків, – ці питання обговорили аграрії та представники органів влади на робочій нараді під головуванням заступника голови Донецької ОДА Ігоря Бойко.

“Крім негараздів воєнного часу, аграріїв області спіткала біда – заморозки на поверхні ґрунту та у повітрі, призвели до загибелі та пошкодження озимих та ярих зернових культур, технічних культур, овочевих культур та плодово-ягідних насаджень”, – йдеться у повідомленні Донецької ОДА.

Як зазначається у повідомленні, під час наради були розглянуті варіанти допомоги аграріям коштом держави, налагодження взаємодії з Мінагрополітики, представниками ДСНС України, військовими адміністраціями та аграріями.

Нагадаємо, що 5 травня Донецький регіональний центр з гідрометеорології, повідомляв про заморозки на поверхні ґрунту від 0 до 3ºС. Низька температура трималась кількі днів. Внаслідок чого був пошкоджений врожай не тільки на полях, але й на городах. Деякі рослини почорніли та зав’яли.

Нині на Донеччині триває весняна сівба ярих культур, вже засіяли 58,2 тис. га, а це майже 90% від запланованого. Також аграрії продовжують сівбу та садіння коренеплодів, культур овочевих і баштанних. До прикладу заплановано посіяти 22,45 тис. га овоче-баштанних, нині план виконаний на 74%/