На Донеччині за перше півріччя СБУ оголосила 33 підозри інформаторам

За шість місяців цього року слідчі СБУ у Донецькій області повідомили про підозру 33 ворожим інформаторам, суд за цей період вже виніс вирок 25-м. Про це під час брифінгу повідомила речниця СБУ у Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

Як зазначила речниця, днями затримали чоловіка, який шпигував за ротаціями українського війська у Покровському районі. Чоловік виконував завдання російської спецслужби, щоб зібрати необхідну інформацію, пішки обходив місцевість. Ворогові потрібно було дізнатися про розташування підрозділів українських захисників, щоб спланувати наступальні дії на східному фронті.

“За завданням російської спецслужби, інформатор розвідував місця базування та переміщення українських військ поблизу передової, також ворога дуже цікавила локація української бронетехніки та об’єктів критичної інфраструктури на території Мирнограду та навколишніх сіл Покровського району. Зібрані відомості зловмисник телефоном передав представнику, так званого, ОМОН МВД ЛНР, який наразі входить до російської гвардії, у вигляді текстових повідомлень та скріншотів електронних карт” – уточнила Галина Прищепа.

Речниця додала, що за даними контррозвідки СБУ, затриманий є ідейним прихильником окупаційного режиму. Ворог дистанційно завербував його до негласної співпраці у квітні 2024 року.

Фігурант отримав підозру за частиною 2 статті 111 “Державна зрада скоєна в умовах воєнного стану”. Санкція статті передбачає покарання від п’ятнадцяти років в’язниці.

Для порівняння скільки людей отримали підозри та вироки з початку великої війни за те, що інформували ворога про розташування українських військових:

  • у 2022 році слідчі повідомили про підозру – 69 інформаторам, 4 – отримали вироки;
  • у 2023 році оголосили 74 підозри і 10-м інформаторам російських військ винесли вироки.