За кілька днів розпочнеться новий навчальний рік: яким він буде для Донеччини

На Донеччині у новому навчальному році будуть працювати 254 заклади загальної та середньої освіти, в яких орієнтовно, бо точну цифру можна буде назвати у вересні, навчатимуться 80 тисяч учнів. Навчання, як і у попередні роки буде відбуватися у дистанційному форматі. Також онлайн працюватимуть 156 закладів дошкільної освіти. Про це під час брифінгу повідомила директорка департаменту освіти та науки Донецької ОДА Тетяна Сідашева.

Навчальний рік почнеться 2 вересня і триватиме до 30 червня.

Оскільки на Донеччині не буде очного навчання, бо цього не дозволяє безпекова ситуація, директорка департаменту освіти та науки звернулась до батьків учнів, які виїхали з регіону, якщо вони бажають, то можуть продовжити навчання у закладах освіти Донецької області, однак для соціалізації школярів краще навчатися за місцем проживання.

“Ми завжди говоримо про те, щоб учні були соціалізовані, якщо це можливо, щоб вони здобували освіту, там де вони знаходиться, якщо є всі безпечні умови, я маю на увазі і укриття, і якісний інтернет, підручники, у такому разі говоримо – за місцем проживання треба іти і навчатися, це буде можливість соціалізуватися та інтегруватися до нової громади. Якщо школа за місцем перебування немає укриття чи вільних місць, то можна продовжити навчатись онлайн”, – повідомила Тетяна Сідашева.

Читати також: Новий навчальний рік у Краматорську: освітяни прогнозують зменшення кількості учнів і скорочення педколективу

Чи будуть всі учні забезпечені підручниками

Як зазначила директорка департаменту освіти та науки до нового навчального року вже отримали 85% нових підручників для учнів 7-го класу та осіб з особливими освітніми потребами, а також ті підручники для 5-6 класів, яких не було у минулих роках.

“Всі начальники управлінь, директори закладів, опрацьовують питання, яким чином кожна дитина, яка знаходиться на території Донецької області або виїхала за межі області, може отримати нові підручники для навчання”, – розповіла Тетяна Сідашева.

Забезпечення комп’ютерною технікою вчителів та учнів

За 2022-2024 рік отримали більше 10 тисяч пристроїв для дітей і більше 4,5 тисяч ноутбуків для вчителів.

“Влітку цього року разом з колегами з Департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку ми завершили проєкт “DECIDE”, який ми супроводжували рік, й отримали 1960 ноутбуків, їх передали педагогічним працівникам, з 1-го вересня, вони працюватимуть на них”, – пояснила посадовиця.

Як зазначила Тетяна Сідашева у вересні планують отримати ще значну кількість девайсів для закладів освіти.

Скільки закладів освіти були зруйновані або пошкоджені в області

855 закладів освіти отримали пошкодження різного ступеня – це 74% від довоєнної кількості закладів, до того ж повністю зруйновані 192 заклади освіти.

Кількість учнів та вчителів в області скоротилась

Після повномасштабного вторгнення кількість учнів та школярів зменшується. Для порівнянні до широкомасштабного нападу росіян у 2021 році вперше за парти сіли 14,7 тисяч першокласників, у першій рік великої війни їх було вже майже втричі менше – 5,4 тисячі, цьогоріч отримали 4 тисячі заяв від батьків, які б хотіли, щоб їхні діти навчалися у школах Донеччини.

Кількість випускників теж значно скоротилась:

  • 2021 рік – 11 тисяч випускників 11 класів;
  • 2022 рік – 7 тисяч випускників 11класів;
  • 2023 рік – 7 тисяч;
  • 2024 рік – трошки більше 6 тисяч випускників 11 класів.

За даними Тетяни Седашевої до повномасштабного вторгнення у школах Донеччини працювали 14 тисяч педагогів. За роки великої війни їхня кількість скоротилсь на тисячу.

“Також скористалась мережа закладів освіти до 20, тож вивільнились вчителі. Але з 2022 року вчитель може працювати за сумісництвом у кількох закладах освіти. Тож такого, що якийсь предмет в нас не буде викладатись, бо немає вчителя – такого не буде” – додала директорка департаменту освіти та науки Донецької ОДА Тетяна Сідашева.

Цього навчального року в закладах освіти працюватимуть близько 8 тисяч вчителів.