З початку повномасштабного вторгнення збитки аграріїв Донеччини перевищили 5 млрд. грн

З початку повномасштабного вторгнення аграрії Донеччини зазнали збитків на суму понад 5 млрд. грн. Наразі 352 агропідприємства отримали різіні пошкодження та фінансові втрати. Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора Департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Олена Рибакова.

“Загальна зафіксована сума збитків на наших аграрних підприємствах складає більше п`яти мільярдів. Це тільки порахованих, бо є території на які ми не можемо дістатися і обстежити”, розповіла посадовиця.

Попри обстріли та близькість фронту сільгоспвиробники області планують засіяти 214 тисяч гектарів ярими культурами, разом з озимими посівна площа складає 337 тис гектарів.

“На сьогодні ярих культур засіяно вже на площі 80 тис гектарів. Це 74% від запланованого, тобто сівба зернових культури практично закінчується. Сівба кукурудзи, соняшнику ще триває. Щодо овочевих культур, то вже посіяно 7, 2 тисячі гектарів, це 35% від прогнозованого”, – уточнила Олена Рибакова.

За даними агродепартаменту внаслідок ворожого нападу на Донеччині зменшилась територія посівних земель. Для порівняння: у 2021 році посівна площа була понад 1 мільйон, а зараз – 337 тисяч гектарів.