Яку підтримку можуть отримати жителі Донеччини евакуйовані з небезпечних територій

Евакуюють з небезпечних регіонів України залізничним та автомобільним транспортом. За необхідності використовують спецтранспорт. Наразі з Донецької області людей вивозять до більш безпечних місць – до Закарпатської та Кіровоградської областей. За серпень місяць з регіону евакуйовались близько 50 тисячі жителів.

У Мінреінтеграції опублікували перелік соціальних гарантій, якими забезпечуються ті, хто полишив рідну домівку, тікаючи від війни:

  • забезпечення безкоштовним харчуванням та гуманітарною допомогою під час евакуації;
  • відновлення втрачених документів;
  • тимчасовий притулок у хабах для внутрішніх переселенців;
  • кваліфікована психологічна та медична допомога;
  • грошова допомога від міжнародних організацій;
  • безкоштовне розміщення у державних та комунальних закладах, а також за потреби можливе розміщення у соціально-медичних установах;
  • державна грошова допомога на проживання ВПО;
  • допомога у працевлаштуванні;
  • першочергове право на зарахування в дошкільні/шкільні заклади освіти з отриманням безкоштовного харчування;
  • допомога в забезпеченні твердим пічним паливом на опалювальний сезон 2024-2025.

Евакуйованих розміщують у місцях тимчасового проживання, зазвичай це гуртожитки. Перед цим укладають договір, який діє пів року.

“Після того як закінчиться піврічний термін, цей договір пролонгується, якщо виконуються умови цього договору. Можливо внутрішньо переміщена особа може переїхати до нового місця. З цієї причини договір може бути розірвано”, – повідомив начальник відділу з питань надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Донецької ОДА Дмитро Пожарський.

Розміщення здійснюється всіх евакуйованих осіб, які потребують саме безкоштовного житла, зазначив Дмитро Пожарський.

Люди, які живуть у місцях тимчасового проживання, не сплачують комунальні послуги.

Читати також: На Донеччині прискорились темпи евакуації: за останній місяць виїхали у безпечні місця втричі більше жителів, ніж за попередній період

Внутрішньо переміщені особи отримують фінансову підтримку від держави на найближчі пів року за спрощеною процедурою. Це 2 тисячі гривень на дорослу людину та 3 тисячі гривень на дитину або людину з інвалідністю.

“Всі особи, які евакуюються забезпечуються гуманітарною допомогою – отримують стартовий продуктовий набір”, – уточнив посадовець

Допомога евакуйованим від міжнародних благодійних фондів

Обласна влада співпрацює з міжнародними фондами, які надають допомогу евакуйованим. Вони активно працюють у місцях тимчасового поселення або на збірних пунктах евакуації. Як пояснив Дмитро Пожарський, організації самостійно визначають, яку категорію людей будуть підтримувати та формують списки.

“Підтримка від ЮНІСЕФ складає на одну особу 10 800 гривень. Максимальна кількість людей з родини може бути 5 осіб, які отримають кожен по 10 800 гривень, якщо евакуюються. Вони надають фінансову підтримку сім’ям з дітьми”, – зазначив начальник відділу з питань надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Донецької ОДА Дмитро Пожарський.

Також фінансову підтримку не тільки родинам з дітьми надає фонд Solidarites International.

Евакуація з небезпечних районів здійснюється безкоштовно. Для попереднього запису необхідно звернутися до обласної військової адміністрації:

Донецька область:
0-800-500-121 — гаряча лінія з питань евакуації;
+38 (073) 050-01-21 (Viber, Whatsapp, Telegram, Signal).