Як міжнародні організації допомагають сільгоспвиробникам Донеччини

Сільгоспвиробників Донеччини підтримують міжнародні організації. Вони надають грошову допомогу, посівний матеріал або допомагають у розмінуванні територій.  Так, з початку року фінансову допомогу від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО)  отримали 10 063 домогосподарства  в галузі тваринництва, на загальну суму 78,6 млн. грн.

“У п’яти територіальних громадах, де домогосподарства займаються тваринництвом, це здебільшого Краматорський та Покровський райони, були видані у вигляді ваучерів та грошової допомоги на отримання кормів для годівлі тварин, ветеринарних препаратів, будівельних матеріалів для тваринницьких приміщень. У програмі взяли участь 2 700 осіб і сума допомоги склала 47,7 млн. грн”, – повідомила заступниця директора департаменту АПР та ЗВ Донецької обласної державної адміністрації Олена Рибакова.

Крім того жителі громад Донецької області отримали від ФАО курчат та корми. Протягом вересня цього року  – 30 голів добових курчат та 25 кг стартового комбікорму для годівлі курчат на кожне домогосподарство. Отримувачами гуманітарної допомоги були визначені найбільш вразливі домогосподарства прифронтових громад, які займаються галуззю птахівництва.

У цьому році від ФАО насіння ярої пшениці отримали аграрії в обсязі 300 тон, також дрібним фермерам Донеччини надали 1 000 посівних одиниць соняшнику.

На Донеччині стартувала посівна озимих культур: де аграрії не будуть сіяти озиму

Mercy Corps надає підтримку малому та середньому бізнесу у сфері сільського господарства. Це будь-які напрямки і цьогоріч вже погоджено 132 заявки з Донецької області.

Цьогоріч USAID надала жителям постраждалих громад насіння овочевих культур, таку допомогу отримали 14 тисяч домогосподарств.

Завдяки компанії Bayer 80 фермерів отримали більше тисячі посівних одиниць насіння кукурудзи.

Завершується прийом заявок на отримання субсидій від держави

Продовжувати сільськогосподарську діяльність фермерам Донеччини допомагають державні пільгові програми, зокрема, аграрії мають до 25 вересня подати заявку до Державного аграрного реєстру, щоб отримати субсидію на 1 гектар оброблюваних угідь, засіяних під урожай 2024 року. На території можливих бойових дій надається 1000 гривень на 1 гектар, а на території активних бойових дій на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси – 2000 гривень на 1 гектар.

Скільки сільгосппідпприємств на території Донеччини

На початку 2022 року в сільському господарстві області працювади 1 220 підприємств. Наразі на території області працює 512 підприємств, з них 353 – зазнали збитків і руйнувань. Загальна сума збитків понад 5 млрд. грн, це ті, що можна порахувати.