В Україні за три місяці відкрили рекордну кількість ФОПів: скільки нових бізнесів зареєстрували  на Донеччині

Цьогоріч за перші три місяці зареєструвалися 74 050 нових ФОПів. Цю статистику оприлюднили на платформі Опендатабот із посиланням на дані Єдиного державного реєстру.

Це на 33,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Варто відзначити, що цей показник зріс на 18% у порівнянні з 2021 роком.

Найбільше людей відкрили власну справу у столиці – 10 252 нових бізнесів, на другому місці — Дніпропетровська область, де зареєстрували 6 828 ФОПів. До трійки лідерів також увійшла і Київська область – 5 792 новостворених ФОПів.

Донецька область, це досить прогнозовано, серед тих областей, де ФОПів зареєстрували найменше. Регіон щоденно під ворожими атаками, з початку великої війни російська армія 15 тисяч разів обстріляла Донеччину. Однак жителі попри ризики та небезпеку, намагаються підтримувати область та економіку країни. Тож на початку цього року відкрили власну справу – 1 421 підприємець.

Чверть новозареєстрованих ФОПів в Україні займаються роздрібною торгівлею — це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років. Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу: надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

На Донеччині для підтримки бізнесу діє урядова програма “Власна справа”. Мікрогранти видають на започаткування або розвиток підприємницької діяльності. Мінімальна сума складає 50 тис. грн, максимальна – 250 тис. грн. Гроші повертати не потрібно, але підприємець повинен створити робочі місця, сплачувати податки в бюджет і працювати не менше трьох років.

З початку дії урядової програми були подані 163 заявки. Це дані на початок квітня. Серед учасників комісія визначила 59 переможців, які отримали грантові кошти для ведення підприємницької діяльності. За умовами проєкту вони мають створити 119 нових робочих місць.