У Слов’янську за місяць народилось більше хлопчиків, ніж дівчаток: пологовий будинок продовжує приймати породіль з Краматорська та інших міст Донеччини

У листопаді у прифронтовому Слов’янську народилось 25 дітей. Серед них: 14 хлопчиків та 11 дівчаток. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив начальник міської військової адміністрації Вадим Лях.

“За останні місяці кількість пологів збільшилась, багато людей повернулись додому”, – розповіли журналістам “PRO100MEDIA” в акушерському відділенні КНП “МКЛ м. Слов’янськ”. Народжувати до Слов’янська приїжджають породіллі з Краматорська, Святогірська, Лиману, Дружківки та інших міст Краматорського району.Тож приймають усіх незалежно від реєстрації. З собою потрібно мати паспорт та обмінну карту вагітної.

“Пологи безкоштовні за контрактом з НСЗУ. У всій будівлі пологового свіжий ремонт. Палати всі підвищеного комфорту на 1 або 2 людини. Майже у всіх палатах свій санвузол. Є 3 одномісні палати для них санвузол на поверсі”,- пояснюють в акушерському відділенні.

У пологовому новонародженим малюкам видають бебі-бокси. У комплекті понад 90 предметів та виробів необхідних у перші місяці життя дитини (підгузки, пеленки, іграшки та інше). Втім у жінок є вибір: взяти бебі-бокс чи отримати довідку на грошову компенсацію. У пологовому розповіли, що половина матусь обирає другий варіант. Розмір грошової компенсації становить на листопад 2023 року – 6816 грн.

При народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку держави. Сім’я отримує грошову допомогу, нині ця сума становить 41 280 грн.

Попри те, що бойові дії поряд та високий ризик обстрілів, пологовий будинок продовжує працювати. Хоча і має внутрішні проблеми, зокрема – дефіцит кадрів. Не вистачає лікарів: акушерів -гінекологів, неонатологів та анестезіологів) та акушерок. Спеціалістів шукають вже майже рік.