У Слов’янську триває відновлення п’ятиповерхівки, частково зруйнованої ворогом

Багатоквартирний будинок на вулиці Лозановича 20, був частково зруйнованим ворожим обстрілом восени 2022 року. Нині там кипить робота, адже підрядник займається внутрішнім ремонтом. У планах будівельників завершити відновлювальні роботи до кінця року. Про це повідомив начальник Слов’янської міської ВА Вадим Лях.

“Плануємо завершити цей проєкт у поточному році і повністю відновити будівлю”, – зазначив Вадим Лях.

У місті майже 900 житлових будинків мають різні ступені пошкодження внаслідок бойових дій.

У Слов`янську триває відновлення зруйнованого житла за двома напрямками: держпрограма єВідновлення, якою вже скористались більше тисячі жителів і ще один варіант – відновлення пошкодженого житла коштом міського бюджету. Про це журналістам “Pro100Media” очільник громади розповів в інтерв`ю.

“В нас з 6 домів, в які були прямі влучання ракет, йде відновлення по 3 з них. Розпочались роботи в 2023 році і цього року ми їх закінчимо. Це дасть змогу людям, по-перше, отримати житло, а по-друге, по законодавству, інші мешканці цього дому не могли отримувати відшкодування від держави. Наприклад, зруйнований весь під’їзд. Держава не давала можливості конкретним людям отримати в таких випадках кошти, зараз цей процес розблоковано. Ще по 3 інших будинках є проєктна документація. Останній, зокрема прильот по мікрорайону Лісний, вулиця Паркова. Там зараз робиться проєктно-кошторисна документація і будемо далі шукати кошти на відновлення будинку”, – пояснив Вадим Лях.

У місті зруйновані декілька шкіл, однак відновлювальні роботи не ведуться, адже у пріоритеті – приватні будинки.