У Слов’янську лікар-нарколог вимагав хабар за довідки про тверезість 60 тисяч грн

Наприкінці травня до начальника однієї з лікарень Слов’янська звернувся чоловік з проханням перевірити своїх підлеглих на наявність алкоголю в організмі. Через місяць на одному з прийомів лікар дізнався про ознаки сп’яніння чотирьох працівників, тоді він запропонував за гроші роботодавцю надати висновок, що свідчить про тверезість його працівників.

Про це повідомила прокуратура Донеччини на сайті.

Нарколог підготував обіцяні довідки — вартість одної склала 15 тисяч гривень, розповіли у прокуратурі.

“5 липня 2024 року під час передачі зазначених “документів” та отримання коштів у сумі 60 000 грн підозрюваного викрито у службовому кабінеті. Службовця затримано та у ході санкціонованих слідчим суддею обшуків на його робочому місці виявлено та вилучено 3 800 доларів США та 119 000 грн. Крім того, за місцем мешкання — ще 29 100 доларів США, 3 695 Євро і 25 000 рублів”.

Донецька обласна прокуратура повідомила чоловікові про підозру в одержанні неправомірної вигоди за вчинення в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища, поєднаного з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України).

Лікарю загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.