У Краматорську продовжують ремонт укриттів – яка їх загальна кількість та скільки це коштуватиме місту

У системі електронних закупівель Prozorro оголошено понад 20 тендерів на проведення ремонтних робіт для облаштування укриттів.

Замовник – управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міської ради. Нагадаємо, нещодавно журналісти Pro100media побували у декількох укриттях. Деякі з них вже готові для користування, у деяких ще ведуться ремонтні роботи.

Як відповіли нашому виданню у відповіді на офіційний запит до Краматорської міської ради, станом на сьогодні ведуться ремонтні роботи ще у 50 укриттях різних типів. По чотирьом обʼєктам триває процедура публічних закупівель. Також заплановано ремонт 6 укриттів різних типів. Загалом з міського бюджету у 2024 році виділено майже 99 мільйонів гривень на ремонт споруд цивільного захисту.

Додамо, що у відповіді на запит також вказано, що загальна кількість відремонтованих у минулому та поточному році укриттів у багатоквартирних житлових будинках та комунальних закладах – 45.

Також ми неодноразово вказували, що більшість тендерів на виконання ремонту укриттів опублікована без вказання адреси. Як пояснили у Краматорській міській раді, інформація про адреси укриттів прихована з міркувань безпеки.

«Всі розташовані у багатоквартирних житлових будинках укриття будуть загальнодоступними. Зауважимо, що інформування населення про місця розташування обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту проводиться постійно, шляхом встановлення на будівлях табличок та маркування міжнародним розпізнавальним знаком міжнародного гуманітарного права (міжнародний розпізнавальний знак цивільної оборони)», – додається у відповіді.