У Донецькій області зросла кількість пожеж на відкритих територіях на 300%

З початку року на території Донецької області рятувальники зафіксували 1 183 пожежі, з яких 185 – виникли внаслідок влучання вибухонебезпечних предметів. Про це під час брифінгу повідомив головний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Донецькій області Артем Тертиченко.

“Із загальної кількості пожеж 685 виникли на відкритій території, що складає 57% від загальної кількості пожеж”, – зазначив Артем Тертиченко.

У порівнянні з минулорічними показниками спостерігається зростання кількості займань на відкритих територіях та природних екосистемах на 300%. Як повідомляють у ДСНС торік показник складав 168 пожеж.

“У лісових масивах виникло вже 35 пожеж, зокрема це відбувається у зв’язку з підсиханням сухостою та тривалою відсутністю дощів на території області, а також внаслідок людської недбалості, необережного поводження з вогнем та випалювання залишків сухої рослинності”, – уточнив інспектор відділу пожежної безпеки.

У 90% випадків причинами пожеж у природних екосистемах є людина. Рятувальники нагадають, що за випалювання сухої рослинності, а також порушення правил пожежної безпеки у лісах передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.