Тонни боєприпасів: на Донеччині триває обстеження та розмінування земель

Землі Донеччини всіяні тонами боєприпасів. Минулої доби піротехнічні групи обстежили 8,72 гектари території у Волноваському, Покровському та Краматорському районах. Фахівці виявили та знищили 21 одиницю вибухонебезпечних предметів. Про це повідомили у ГУ ДСНС України у Донецькій області.

“Якщо ви побачили сигнальну (обмежувальну) стрічку або знаки “НЕБЕЗПЕЧНО МІНИ!” чи “УВАГА МІНИ!”, негайно повертайтесь тим же шляхом, яким прийшли, ні в якому разі не заходьте за марковану територію та повідомте Службу порятунку за номером “101”, – йдеться у повідомленні.

Піротехніки ДСНС постійно обстежують та розміновують сільськогосподарські угіддя. З початку 2024 року сапери обстежили 438 гектарів території, виявили та знищили 2 398 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Читати також: на Донеччині для розмінування сільгоспугідь використовують дистанційно керовану машину

Однак територія забруднення вибухонебезпечними предметами величезна, тож розмінування може тривати роками.

У 2024 році на Донеччині заплановано очистити від вибухонебезпечних предметів 12,8 тисяч гектарів. Територія поділена на три черги:

  • І черга – 4,3 тисячі гектарів — це 19 сільгосппідприємств у восьми громадах;
  • II черга – 3,2 тисячі гектарів — 7 сільгосппідприємств у шести громадах;
  • III черга – 5,3 тисячі гектарів — 8 сільгосппідприємств у трьох громадах.

Для очищення сільськогосподарських земель залучені три недержавні оператори протимінної діяльності. Роботи з розмінування будуть проводитись тільки при взаємодії з ДСНС та після узгодження з підрозділами ЗСУ

Рятувальники показали кулькові осколкові авіаційні бомби ШОАБ-0,5, якими ворог дистанційно мінує українські землі.

“Зовні вони схожі на невеликий м’ячик сріблястого кольору. Своїм виглядом можуть привертати увагу дітей. Тож попередьте про небезпеку близьких”, – зазначили рятувальники.

У ДСНС попереджають: не можна наближатися та торкатися вибухонебезпечних предметів. Одразу повідомляйте про такі знахідки за номером 101.