На Донеччині для розмінування сільгоспугідь використовують дистанційно керовану машину

Піротехніки ДСНС за заявками фермерів обстежують та розміновують поля, які можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами.

Для швидкого та більш безпечного розмінування фахівці використовують дистанційно керовану машину GCS-200. Про це повідомив Донецької облдержадміністрації, начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

Керована машина з розмінування знаходить та знищує боєприпаси практично будь-якого типу. За день вона здатна очистити близько одного гектару землі. Після машини сапери проводять додатково обстеження, щоб на полях не залишались рештки нерозірваних боєприпасів.

“На жаль, проблема замінованих територій буде залишатись актуальною ще багато років, навіть після нашої перемоги. Та я впевнений, що спільними зусиллями ми подолаємо усі наслідки війни та зможемо зробити Донеччину знов безпечною та комфортною для життя”, – зазначив Вадим Філашкін.

У 2024 році на Донеччині заплановано очистити від вибухонебезпечних предметів 12,8 тисяч гектарів. Територія поділена на три черги:

  • І черга – 4,3 тисячі гектарів — це 19 сільгосппідприємств у восьми громадах;
  • II черга – 3,2 тисячі гектарів — 7 сільгосппідприємств у шести громадах;
  • III черга – 5,3 тисячі гектарів — 8 сільгосппідприємств у трьох громадах.

Для очищення сільськогосподарських земель залучені три недержавні оператори протимінної діяльності. Роботи з розмінування будуть проводитись тільки при взаємодії з ДСНС та після узгодження з підрозділами ЗСУ.

Читати також: Фермерам Донеччини компенсують 80% вартості розмінування сільськогосподарських земель