студенти

Студенти-чоловіки можуть виїхати за кордон на один семестр

Студенти-чоловіки денної форми навчання зможуть виїздити за межі України за програмами академічної мобільності.

Відповідна постанова про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України розроблена Міністерством освіти і науки та затверджена урядом.

Документ передбачає, що студенти-чоловіки зможуть перетинати кордон під час воєнного стану за умов, якщо вони є віком від 18 до 22 років, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Також необхідною умовою є навчання в закладах вищої освіти України державної або комунальної форм власності й здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування).

Навчання у закладі вищої освіти за кордоном має тривати не більше одного семестру.

Для перетину кордону з метою навчання на програмах академічної мобільності студентам необхідно мати довідку від закладу вищої освіти України щодо направлення учасника програми академічної мобільності для навчання в іноземному закладі освіти.

У довідці має бути відзначені підстави співробітництва, строк навчального семестру за кордоном, відсутність за результатами двох останніх семестрів (півріч) негативних оцінок і фактів перескладання заліків і екзаменів.

Окрім того, має бути підтверджено рівень знання мови викладання в іноземному закладі освіти та надано копію договору академічної мобільності, засвідчену закладом освіти України.

Також студент, який виїзжатиме за кордон, повинен мати військово-облікові документи з відповідними позначками районного або міського ТЦК.

Постанова Кабінету Міністрів розроблена Міністерством освіти і науки на доручення Президента України.

Раніше пропозицію відновлення можливості академічної мобільності озвучували студенти Маріупольського та Сумського державних університетів під час зустрічей з Володимиром Зеленським. 

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав закон №9281, яким зменшується призовний вік для громадян з 27 до 25-річного віку.