мобілізація

Призовний вік для громадян України зменшено до 25 років

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №9281, яким зменшується призовний вік для громадян з 27 до 25-річного віку.

Про це повідомляє Донецький ОТЦК та СП.

Зміни вносяться до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Під час дії воєнного стану призовні комісії мають провести медогляд призовників, які перебувають на військовому обліку та досягли 25-річного віку.

В разі визнання придатними до військової служби їх поставлять на військовий облік та визнають військовозобов’язаними. Це означає, що таких хлопців можна буде мобілізувати до війська, навіть якщо вони не служили строкову службу і не мають військового досвіду. Досі чоловіки, які не досягли 27 років і не служили в армії та не мають військового досвіду, вважалися призовниками, а не військовозобов’язаними.

Оскільки під час воєнного стану набору на строкову службу не було, їх не мобілізували. В іншому разі чоловіки до 27 років, які служили строкову або мали військову кафедру, також підлягали мобілізації.

Фактично ухвалення цього закону означає, що відтепер під мобілізацію в Україні підпадають чоловіки у віці від 25 років, а не від 27.