Стало відомо хто ремонтуватиме пʼятиповерхівку у центрі Краматорська

17 червня у системі публічних закупівель Prozorro було укладено договір на виконання робіт з реконструкції (аварійно-відновлювальних робіт) житлового будинку по вул. Я. Мудрого, 44, що в центрі Краматорська, пошкодженого в результаті воєнних дій. Нагадаємо, що це другий тендер, оголошений Управлінням житлово-комунального господарства Краматорської міської ради по цьому обʼєкту. Перший тендер було скасовано через ряд порушень, виявлених Держаудитслужбою. Тоді переможцем було визначено ТОВ “МОНТАЖНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ СДМК”, яке зареєстроване у Краматорську. 

Після проведення повторного тендеру цей же підрядник знову був єдиним учасником аукціону та став переможцем. Зазначимо, що після коригування вартість капітального ремонту пʼятиповерхівки зросла на 13 мільйонів гривень. ТОВ “МОНТАЖНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ СДМК” запропонував нижчу майже на 3 мільйони гривень вартість робіт. Тож, остаточна вартість реконструкції будинку складає 56,1 мільйонів гривень. 

Зазначимо, що цього разу під час перевірки у підрядника також було виявлено декілька невідповідностей, які мали бути усунені до 4 червня. Зокрема, підрядник мав надати інформацію про дозволи або ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності,  інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, а саме – лист, в якому міститься ствердження про зобов’язання Учасника виконати роботи по предмету закупівлі, за кінцеву ціну, подану учасником на електронному аукціоні. 

Що стосується самого підрядника, ТОВ “МОНТАЖНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ СДМК”, керує Михайло Михайлович Ганусей. Підприємство було засновано у 2012 році у Краматорську зі статутним капіталом у 1 тисячу гривень. Як повідомляє видання KramatorskPost, Михайло Ганусей також ж є директором  “Добробут-Краматорськ” а ТОВ “МБК СДМК” з 2021 року виграло дев’ять тендерів на загальну суму 13,08 млн грн. Крім того, у 2023 році це підприємство отримало від управління житлово-комунального господарства три підряди на ремонти постраждалих від війни будинків у Краматорську загальною сумою 6,5 млн грн. Також  Михайло Ганусей у 2020 році балотувався до Краматорської міськради від “ОПЗЖ”, але не пройшов.

Додамо, що згідно даних системи Опендатабот, у 2023 році ТОВ «МБК СДКМ» отримало 985 тисяч гривень чистого прибутку та мало усього 3 працівників. А вже цього року підприємство стало переможцем по тендеру на капітальний ремонт житлового будинку по вул. Б.Хмельницького, 4, вартістю 24,3 мільйона гривень і також мало ряд зауважень від Державної аудиторської служби.