Слов’янський художник Сергій Сметанкін став лауреатом премії імені Богдана Хмельницького

У 2009 році за ініціативи Міністерства оборони України з метою підняття престижу Збройних Сил України, пропаганди військової служби, формування у військовослужбовців і молоді національної самосвідомості, гідності, духовності і культури, почуття патріотизму, вірності військовим традиціям українського народу Кабінет Міністрів заснував премію імені Богдана Хмельницького. Відтоді, щорічно до дня Збройних Сил України цю премію присуджують поетам, композиторам, акторам, сценаристам, режисерам, журналістам та іншим представникам творчої спільноти.

Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

Цьогоріч митець Донеччини, член Національної Спілки художників України Сергій Сметанкін також став лауреатом премії імені Богдана Хмельницького, за найкраще висвітлення військової тематики засобами образотворчого мистецтва.

З початку російсько-української війни художник створює живописні роботи на дошках з-під набоїв та уламках ракет, привезених з зони бойових дій. Митцем створена серія живописних робіт «Завдяки», яка суголосна подіям визвольної війни українського народу. Кожна робота закарбувала трагедію війни, яку переживає Україна, але, насамперед, в цих витворах мистецтва втілена ідея, що українці є незламною нацією.

Нагорода тим важливіша, що Сергій Сметанкін був єдиним представником сходу України серед півсотні претендентів в номінації «Твори образотворчого мистецтва військової тематики», зазначає управління культури і туризму облдержадміністрації

«Мені дуже приємно бути серед людей, які примножують позитивний імідж Слов’янська та Донеччини. Я вважаю, що це спільна нагорода для усіх, хто вкладає свій ресурс в розбудову Слов’янської громади та захист України», – підкреслив він.

Грошову частину премії художник витратив на підтримку захисників, які воюють на Донецькому напрямку, придбавши їм FPV дрон. Решту премії він вирішив передати на фінансування заходів, які проводитиме Донецький обласний художній музей спільно зі Слов’янським краєзнавчим музеєм, розповідає Слов’янська міська військова адміністрація.