З початку повномасштабного вторгнення на Донеччині зруйновані або пошкоджені 42 517 будинків, здебільшого це приватний сектор і 4 316 багатоповерхівок. У громадах створені 44 комісії з розгляду питань щодо надання компенсацій. Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької ОДА Лариса Гусева.
За програмою “єВідновлення” жителі області подали 7 488 заявок на компенсацію за пошкоджене житло. Вже 4 514 звернень отримали схвальні рішення і постраждалим виплатили 375, 7 млн. грн.
“Подано 976 заявок по зруйнованому житлу на отримання компенсацій, позитивні рішення прийняті по 479 заявкам на загальну суму 778 млн. грн і люди можуть скористатися цими сертифікатами”, – уточнила посадовиця.
130 жителів Донецької області вже придбали нове житло за отримані сертифікати. Заступниця директора департаменту ЖКГ навела декілька прикладів, зокрема жителі Краматорська купили нерухомість у місті Моршин та Київ, жителі Слов’янської, Селидовської громад – в Одесі та області.
Однак посадовиця уточнила, що частині звернень змушені відмовляти. Одна з причин – коміся не може провести обстеження пошкодженого або зруйнованого житла через безпекову ситуацію або неповний пакет документів – нерідко бракує довідки про несудимість. Однак заявки на компенсацію можна подавати необмежену кількість разів, якщо відмовили через відсутність документів, дозбирати їх і подати знову звернення.
Досі є неврегульованим питання, щодо пошкодженго або знищеного нерухомого майна на окупованій території.
“У минулому році була прийнята постанова Кабміну №1185 від жовтня 2023, щодо проведення обстеження знищеного нерухомого майна на тимчасово окупованих територіях завдяки цифровим технологіям. Стартував експеримент у місті Мелітополь, Запорізької області. Постанова діє три місяці, після чого по результатом цього експерименту, буде вирішуватись питання, як можливо використовувати цю постанову на всій території України, де є тимчасово окуповані території, але станом на сьогодні це питання не вирішене. Система не пропускає заяви на житло, яке розташоване на окупованих територіях”, – зазначила Лариса Гусева.
Жителі Краматорська подали 1 687 заявок на компенсацію пошкодженого житла і 89 – за зруйноване. Майже половина заявок мешканців пошкоджених будинків отримали позитивні рішення, на загальну суму 113, 4 млн. грн. 28 мешанців знищених осель отримали сертифікати на загальну суму 36, 2 млн. грн.
Залиште коментар
Розгорнути ▼