До повномасштабного вторгнення на території Донецької області працювали 9 200 підприємств. Левова частка займалася торгівлею – 2, 6 тис. (28,5%), працювали у галузі промисловості – 1,3 тис. (відповідно 14,5%), 1,2 тис. підприємств, які займалися сільським господарством. Однак через постійні атаки ворога та релокацію, кількість підприємств скоротилась майже вдвічі, тепер їх 4 700. Такі дані журналістам “Pro100Media” повідомили у Донецькій ОДА.
“За період дії воєнного стану через загрозу знищення або пошкодження виробничих потужностей та небезпеку для життя і здоров’я працівників майже 1,7 тис. суб’єктів господарювання регіону здійснили релокацію у більш безпечні регіони. Переміщення здійснено до 23 областей України і м. Київ”, – йдеться у повідомленні.
До більш безпечних регіонів були переміщені наступні підприємства:
- оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (46%);
- будівництва (9,6%);
- переробної промисловості (8,6%);
- транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (6,2%);
- професійної, наукової та технічної діяльності (5,5%);
- сільського господарства, рибальства (3,8%).
Як зазначили в Донецькій облдержадміністрації через активні бойові дії промислові підприємства області практично не працюють, значна частина з них зазнали пошкоджень від ракетних обстрілів.
Суттєво скоротилась і кількість підприємств у сфері сільського господарства. Зараз їх – 533. Однак ще на початку 2022-го, до того як Росія почала повномасштабне вторгнення, в області було 1090 підприємств у сфері АПК.
Читати також: Яких збитків зазнали підприємства АПК Донеччини через обстріли та травневі заморозки
Нині у галузі харчової промисловості та переробки агропромислової продукції залишилось 79 підприємств (для порівняння у січні 2022 було146), з яких лише 27 обмежено здійснюють господарську діяльність.
Яких збитків зазнали підприємства Донецької області
Визначити зараз точну суму збитків важко, адже тривають бойові дії і немає можливість отримати доступ до всіх об’єктів. Однак як повідомила обласна влада за попередніми підрахунками, обсяг завданих збитків по всіх сферах життєдіяльності регіону сягає 900 млрд. грн.
“Найбільша питома вага збитків припадає на промислову галузь – понад 820,0 млрд. грн, сферу енергетики та газопостачання – майже 33,0 млрд. грн, аграрний сектор – понад 8,0 млрд. грн”, – уточнили в Донецькій ОДА.
Залиште коментар
Розгорнути ▼