Що таке аритмія та як її діагностувати? Розповідають лікарі Краматорська

6 червня розпочався Всесвітній тиждень серцевого ритму. Аритмія – це порушення ритму серця, коли воно б’ється не синхронно, не ритмічно, занадто швидко чи занадто повільно. Патологічні зміни можуть призвести до розвитку серцевої недостатності та раптової смерті. У стані спокою середній показник для дорослої людини становить близько 70 ударів за хвилину для чоловіків і 75 ударів за хвилину для жінок.

Про це повідомляє Центр сімейної медицини 1 Краматорська.

Основні форми аритмій:

  • тахікардія – прискорення скорочень серця,
  • брадикардія – уповільнення скорочень серця,
  • блокади – зокрема, блокада правої ніжки пучка Гіса.

Як діагностувати аритмію? Розповідає лікар Краматорська.

Основним функціональним методом діагностики є електрокардіограма (ЕКГ), проте не всі особливості ритму можна відстежити при ЕКГ (через обмежений час моніторингу серця). В такому випадку потрібно робити холтерівський моніторинг – добове стеження за серцевим ритмом за допомогою невеликого приладу (холтера), який фіксують на тілі протягом визначеного лікарем періоду (від доби до декількох днів).

Для лікування лікарі використовують різні методи, але основними з них є:

  • медикаментозний (консервативний) – фахівець призначає лікарські засоби, здатні усунути проблему або виключити ймовірність виникнення ускладнень
  • хірургічний – при прискореному серцевому ритмі радіочастотна абляція. На стегні проколюється судина і проводиться катетер прямо до серця, а за допомогою рентгена лікар відстежує стан органу на екрані апарату у вигляді 3D-моделі, шукає проблемну зону і руйнує її за допомогою струму радіочастоти. При зниженому серцевому ритмі проводиться імплантація електрокардіостимулятора, що посилає певні імпульси серцевому м’язу, завдяки чому орган починає нормально функціонувати.

Контакти call-центру:

???? 050-357-07-05

???? 095-274-18-02

???? 42-00-98

???? 050-458-33-75 (амбулаторія в м. Київ).

Нагадаємо, медики з Краматорська розповіли, як правильно давати дітям ліки.