Переселенець з Краматорська презентував виставку картин на Вінниччині

Художник-переселенець з Краматорська Олександр Тюваєв презентував виставку картин на Вінниччині. У березні 2022 року краматорець був змушений покинути рідне місто через повномасштабне вторгнення. Вже в евакуації продовжив займатися улюбленою справою – писати картини. Журналістам “Pro100media” Олександр розповів, що дуже сумує за домівкою, тому назвав експозицію “Дорога додому”, де представлені 80 картин. Одна з яких нагадує автору – рідні краєвиди.

“Дивився фото в інтернеті і починав малювати те, що подобалось. Це різні краєвиди, не тільки Україна, але й світ. Взагалі тематика виставки різноманітна, не тільки природа. Одна зі світлин дуже нагадувала наш донецький степ, там дорога така, схожа на дорогу додому, ось так і народилась назва виставки. Дуже хочеться повернутись додому, щоб війна скоріше закінчилась”, – додав художник.

Олександр художник-самоук, почав писати картини 13 років тому, як вийшов на пенсію. За фахом він дизайнер ювелірних виробів. Зараз робота над картинами рятує його від поганих думок та додає сили.

“На пенсії влітку займався на винограднику, а взимку малював картини”, – пригадує чоловік.

Краматорця захоплювала природа, тож здебільшого на своїх полотнах зображував пейзажі олійною фарбою. Однак зараз використовує акрил.

“До війни писав картини олійною фарбою, але тут немає таких умов тому, що живемо у гуртожитку. Олійна фарба довго сохне та має різкий запах. Спочатку навіть на коробках з під цукерок створював картини”, – ділиться спогадами художник.

На виставці, яка представлена у Барському історичному музеї на Вінниччині, Олександр Тюваєв вперше відійшов від пейзажної тематики і створив портрети. Це перша експозиція автора.

Вдома у Олександра залишились картини, на яких зображене рідно місто. Втім поки не планує повертатись, його родина боїться обстрілів ворогів. Квартира Олександра пошкоджена, поряд впала ракета. В оселі вибиті вікна та понівечений балкон. Художник дуже хоче повернутись додому та продовжити займатись живописом і писати картини олійною фарбою.