У цьому році 14 ворожих інформаторів та 12 колаборантів з Краматорська та Краматорського району отримали вироки. Ще 23-м оголосили про підозри. Їх звинувачують у колабораціонізмі та інформуванні ворожого війська про місця дислокації ЗСУ. Загалом кількість виявлених жителів області, які перейшли на бік ворога, зросла за останні два роки. Про це повідомила СБУ в Донецькій та Луганській областях у відповіді на запит журналістів “Pro100media”.
“Збільшення кількості виявлених та затриманих ворожих інформаторів протягом 23-24 років обумовлено наближенням лінії фронту та зміною форм і методів роботи спецслужби. Служба стає більш технологічною, постійно вдосконалюючи свою діяльність та оперативні засоби”, – йдеться у повідомленні.
У 2024 році в Донецькій області оголосили про підозри:
- 51-му ворожому інформатору;
- 161-му жителю, якого підозрюють у колабораціонізмі
“У 2023 році слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях повідомили про підозри 69 інформаторам ворога, засуджено – 34 навідника, які діяли по всій території Донеччини. Також повідомлено про підозри 300 колаборантам (в тому числі й заочні), а також винесено 37 вироків (в тому числі й заочні)”, – зазначили в СБУ.
Затримані ворожі навідники здебільшого “ідейні”. Ті, хто “співпрацює” з державою-агресором за гроші, отримують зовсім невеликі суми. Натомість ризикують потрапити за ґрати не на один рік.
“Серед затриманих ворожих навідників більшість – ідейні прихильники рашизму. Зазвичай, російські спецслужби можуть пропонувати своїм поплічникам грошову винагороду, але або не платять обіцяні суми, або виплачують по 200-300 гривень”, – повідомили в СБУ.
Навідники встигли передати ворогові координати критичної та цивільної інфраструктури у Краматорську, зокрема: кафе Ріа-піцца, Новокраматорський машинобудівний завод, Старокраматорський машинобудівний завод.
Навідники та колаборанти з Краматорського району
На початку серпня цього року Дніпропетровський районний суд виніс вирок адвокату з Краматорська, який передавав до ФСБ місця базування українських військ. Чоловік тривалий час проживав у Росії, там і потрапив у поле зору спецслужб.
“Навесні 2023 року отримав перше завдання від свого російського куратора. Для його виконання зловмисник обходив місцевість, приховано фіксуючи потрібні йому локації, а потім переносив їх на гугл-карту для “звіту” ФСБ”, – повідомили правоохоронці.
Російські куратори обіцяли забрати свого “помічника” до Росії, однак не встигли. Працівники СБУ не дали втекти. Наступні 14 років чоловік проведе у тюрмі за колабораційну діяльність.
Ще одна учасниця російської агентури отримали 11 років ув’язнення. 63-річна жителька Слов’янська обходила місто й фіксувала місця тимчасового базування штабів ЗСУ та основні маршрути пересування військової техніки українських захисників.
“Зібрані відомості жінка поширювала у відкритому доступі. Такі розвіддані могли бути використані окупантами для коригування ударів по місцевій інфраструктурі. На підставі зібраних доказів суд визнав фігурантку винною за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, рух, переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану) та призначив їй 11 років тюрми”, – зазначено у повідомлені.
Залиште коментар
Розгорнути ▼