На Донеччині з початку року слідчі СБУ повідомили про підозру 149 підозрюваним у колабораціонізмі. Про це розповіла під час брифінгу керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.
“Протягом цього року повідомили про підозру 44 навідникам-інформаторам, які працювали на користь Росії проти України і 25 вироків ми вже маємо”, – зазначила речниця.
За співпрацю з ворогом, підозри у колабораціонізмі оголосили:
- 12 силовикам;
- 30 освітянам;
- 57 підозрюваним, які обіймають керівні посади в окупаційних адміністраціях або муніципальних округах;
- 7 представникам ЗМІ;
- 43 особам, які брали участь в організації та проведенні незаконного референдума, виборів, а також були обрані депутатами.
До прикладу, оголосили підозру міністру транспорту, так званої ДНР, який допомагав загарбникам будувати залізничну колію між Росією та захопленими територіями Донеччини, зазначила Галина Прищепа.
“За його вказівкою було збудовано залізничну гілку між Ростовом, Донецьком і Маріуполем. Окупанти мають під виглядом пасажирських перевезень дозволити рух військових ешелонів, запуск такого сполучення, ми всі розуміємо, може дати стабільне забезпечення окупаційного угруповання солдатами, боєприпасами та їжею не тільки у Донецькій області, але і в Херсонській, і Запорізькій областях. За настановами Москви цей фігурант був призначений на керівну посаду в травні 2023 року, до цього очолював автомобільне управління автомобільних доріг Нижегородської області Росії. На підставі зібраної доказової бази, наші слідчі повідомили про підозру за частиною 2 статті 110 – це посягання на територіальну цілісність та недоторканість України”, – додала керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Щоб не потрапити під санкції статті за інформаторську діяльність на користь ворожої країни, речниця пресслужби СБУ закликала жителів Донеччини бути уважними до того, що вони пишуть та поширюють на своїх сторінках в інтернеті, особливо тих, хто продовжує користуватися забороненими соцмережами та репостять проросійські дописи.
Як пояснила Галина Прищепа, за дописи у яких міститься виправдовування загарбницьких дій ворога чи заклики на посягання територіальної цілісності України або щось, на кшталт, “Ахмат – сила”, можна потрапити за ґрати на строк до восьми років. Покарання призначають тільки після доведення факту порушення на експертизі.
Залиште коментар
Розгорнути ▼