Одна людина померла: на Донеччині минулого тижня зареєстрували 1 265 випадків захворювання на грип, ГРВІ, COVID-19

На Донеччині епідемічна ситуація з захворюваності на грип, ГРВІ, COVID-19 залишається благополучною. Минулого тижня випадки зараження спеціалісти реєстрували у всіх громадах регіону, з різними ступеня інтенсивності перебігу хвороби. Однак тільки по Криворізькій територіальній громаді показник захворюваності перевищив епідемічний поріг в 1,2 раза. Такі дані оприлюднив Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

“Зареєстровано 1 265 випадків з них COVID-19 – 53. Протягом минулого тижня зроблено 61 щеплення від COVID-19. Завершилася імунізація проти грипу осіб із груп медичного та епідемічного ризику вакциною, отриманою в якості благодійної допомоги, станом на 24.03.2024 року щеплено 1478 осіб. Вакцина використана в повному обсягу”, – йдеться у повідомленні Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За останній тиждень медики зареєстрували один летальний випадок. Доросла людина з Торецька хворіла на ГРВІ і мала підтверджений тест на COVID-19, не була вакцинованою.

За даними Центру громадського здоровя МОЗ України – інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно із COVID-19, становить 418,0 на 100 000 населення, що на 13,5% менше епідемічного порога, розрахованого для України, та на 2,4% більше аналогічного показника минулого тижня. Це дані за період з 11 до 17 березня.

Зареєстровано 27 летальних випадків грипу та ГРВІ, зокрема 3 випадки сталися внаслідок грипу і 24 — серед осіб, які мали позитивний результат тесту на COVID-19.

За даними рутинного епідеміологічного нагляду збільшилася на 4,4% кількість захворілих на ГРВІ дітей віком до 17 років, показник серед дорослих залишився на рівні попереднього тижня.

Медики наголошують найефективнішим заходом профілактики грипу та COVID-19 є специфічна імунізація. Потрібно вакцинуватися і для того, щоб уберегти себе від тяжкого перебігу захворювання.