Фахівці Краматорської районної філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» занепокоєні зростанням випадків кишкових інфекцій серед мешканців міста, згідно з їхнім останнім щотижневим звітом. Протягом тижня з 12 по 18 квітня 2024 року у місті було зареєстровано 8 випадків гострих кишкових інфекцій, з інтенсивним показником 4,36 на 100 тис. населення.
Додатково, зафіксовано 4 випадки сальмонельозу, що торкнулись двох дітей та двох дорослих, з показником захворюваності 2,18 на 100 тис. населення, порівняно з 1,64 на попередньому тижні.
Збудниками інфекції на звітному тижні виявились S. enteritidis та S. typhimurium, кожен з яких становить 50% випадків. Лабораторні обстеження, проведені серед контактних осіб у родинних осередках, виявили одного носія S. enteritidis. Фахівці філії зазначають, що основним шляхом передачі збудника стала неправильна обробка та зберігання продуктів харчування, а також недотримання правил особистої гігієни.
У віковій структурі захворюваності на кишкові інфекції 66,7% випадків припадає на дітей. Фахівці провели 12 епідеміологічних обстежень у вогнищах інфекцій, здійснили санітарно-протиепідемічні та дезінфекційні заходи, аби запобігти подальшому поширенню захворювань. Місцеві медичні установи продовжують моніторинг ситуації та закликають мешканців дотримуватися заходів особистої гігієни та правил безпеки при приготуванні їжі.
Залиште коментар
Розгорнути ▼