Новини здоров’я Краматорська: Спалах кишкових інфекцій фіксують фахівці

Фахівці Краматорської районної філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» занепокоєні зростанням випадків кишкових інфекцій серед мешканців міста, згідно з їхнім останнім щотижневим звітом. Протягом тижня з 12 по 18 квітня 2024 року у місті було зареєстровано 8 випадків гострих кишкових інфекцій, з інтенсивним показником 4,36 на 100 тис. населення.

Додатково, зафіксовано 4 випадки сальмонельозу, що торкнулись двох дітей та двох дорослих, з показником захворюваності 2,18 на 100 тис. населення, порівняно з 1,64 на попередньому тижні.

Читати також: Завідувач інфекційним відділенням Дмитро Вадимович Яковенко, надаватиме консультації 25 квітня 2024 року, у четвер, з 13:00 до 15:00.

Збудниками інфекції на звітному тижні виявились S. enteritidis та S. typhimurium, кожен з яких становить 50% випадків. Лабораторні обстеження, проведені серед контактних осіб у родинних осередках, виявили одного носія S. enteritidis. Фахівці філії зазначають, що основним шляхом передачі збудника стала неправильна обробка та зберігання продуктів харчування, а також недотримання правил особистої гігієни.

У віковій структурі захворюваності на кишкові інфекції 66,7% випадків припадає на дітей. Фахівці провели 12 епідеміологічних обстежень у вогнищах інфекцій, здійснили санітарно-протиепідемічні та дезінфекційні заходи, аби запобігти подальшому поширенню захворювань. Місцеві медичні установи продовжують моніторинг ситуації та закликають мешканців дотримуватися заходів особистої гігієни та правил безпеки при приготуванні їжі.