Начальник відділу поліції з Краматорського району проводив “фільтрацію” та змушував цивільних збирати тіла вбитих 

Проводив «фільтрацію» та змушував цивільних збирати тіла вбитих окупантами у Лимані – судитимуть експоліцейського

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Краматорського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

Спеціальним досудовим розслідуванням встановлено, що з квітня по липень 2022 року начальник сектору превенції відділу поліції №3 Краматорського районного управління поліції ГУ НП в Донецькій області добровільно перейшов на бік окупантів. Зрадивши присязі на вірність Україні, він обійняв посаду у «Народній міліції ДНР».

Перебуваючи у тимчасово захопленому м. Лимані, обвинувачуваний, за вказівкою окупаційної адміністрації РФ, затримував громадян та проводив так звані фільтраційні заходи. Крім того чоловік доставляв заарештованих цивільних, в тому числі із приміщення захопленої будівлі відділу поліції, до місць примусових робіт. Громадяни мали збирати тіла загиблих військових та мирних мешканців на території міста.

Також він спонукав підприємців, які виїхали з Лиманського району, повернутися та працювати на «благо» псевдоадміністрації. У подальшому за таку «службу» окупанти обіцяли чоловіку керівну посаду у незаконно створеному правоохоронному органі.

Коли населений пункт звільнили ЗСУ, обвинувачений втік на тимчасово окуповану територію та наразі перебуває у розшуку.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне ув’язнення, з конфіскацією майна.