На Донеччині вакциновано понад 70% населення

Попри міграцію населення та нестабільну безпекову ситуацію план щеплень у Донецькій області виконаний на 71%. Це дані за період – з 2023 року і перші місяці 2024. Фахівці оцінюють такий рівень як достатньо високий, повідомила під час брифінгу головна спеціалістка департаменту охорони здоров`я Донецької ОДА Наталія Коваленко.

“У порівнянні з 2022-м роком, коли взагалі було дуже важко, нашими медичними працівниками, тоді план щеплень виконувався лише на 55%”, – зазначила Наталія Коваленко.

За словами фахівчині протягом першого року життя від туберкульозу щеплено 89% новонароджених. Це високий показник, який перевищує рівень державного на 6%. До того ж проти гепатиту протягом 1 року життя щеплено майже 80% дітей. Дуже високі показники імунізації дітей до року проти дифтерії, правця і кашлюку – 76%

“В області продовжується міграція населення і звичайно якась кількість людей, яка була запланована для вакцинації на період складання плану змінилась, бо деякі родини виїжджають з дітьми. Тому план постійно оновлюється. Якщо дитина виїжджає, ми передаємо інформацію вакцинацію на її нове місце проживання”, – уточнила Наталія Коваленко.

В області немає дефіциту вакцин. На випадок відключення електроенергії заклади охорони здоров’я мають генератори і холодильне обладнання, де зберігаються вакцини, підключене до резервної мережі. Тому температурний режим буде витриманий і вакцини не псуватимуться як це було у 2022-му році.