На Донеччині майже півсотні правоохоронців та суддів підозрюють у державній зраді

СБУ спільно з ДБР розслідують державну зраду з боку правоохоронців та суддів. Відкриті кримінальні провадження стосовно 16 суддів, 24 співробітників поліції, 6 прокурорів та одного податківця. Про це під час брифінгу заявила речниця ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

За її словами, один з фігурантів у 2022 році обійняв посаду слідчого з особливо важливих справ слідчого відділу генеральної прокуратури “ДНР”.

“Ми задокументували, що зрадник звинуватив парамедикиню Тайру в евакуації та наданні медичної допомоги “азовцям”. Це він затвердив фейковим документом, у якому кваліфікував її дії – як насильницьке захоплення влади та зміну конституційного ладу у терористичній “ДНР”. Слідчі СБУ повідомили йому про підозру за частиною 2 статті 111″Державна зрада”, порушник оголошений у розшук», – зауважила речниця.

Інший фігурнат – старший прокурор відділу підтримки державного звинувачення слідчого управління та генеральної прокуратури “ДНР”. Слідчі СБУ вже повідомили йому про підозру за ч.2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Чоловіка оголошено в розшук.

“Наш фігурант підтримував обвинувачення у суді “ДНР” проти вісьмох “азовців” військовополонених, за його клопотанням трьох українських захисників було відправлено до СІЗО Ростова – на – Дону, а розгляд справ скеровано до Південного окружного військового суду, який знаходиться у Росії”, – зауважила речниця ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

Ще серед підозрюваних – колишня українська поліцейська, яка погодилась обійняти посаду старшого інспектора “УГАИ МВД ДНР” у захопленому Донецьку.

За даними правоохоронців, вона вимагала від власників автівок змінювати українські автономери й права на російські. У разі відмови – автомобілістів чекали штрафи чи конфіскація машини.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.

Читати також: На Донеччині затримали 12 інформаторів: як ворог “вербує потенційних помічників”.