Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище отримає кошти для оновлення майстерні

Торік Міністерство освіти оголосило про старт проєкту #100 майстерень. Головна мета – оновити навчальні приміщення у закладах професійно-технічної освіти, де навчатимуть фахівців потрібних для відбудови країни. Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище увійшло до цього списку. Навчальний заклад отримає 3 977 400 грн для оновлення майстерні будівельного профілю. Серед критерієв відбору була кількість здобувачів освіти, їх мало бути не менше 300. Про це журналістам “Pro100media” розповіла заступниця директора з навчально-виробничої роботи Поліна Каменєва.

“Необхідно було мати відповідний документ про оренду майна, так, як ми тимчасово переміщені для безпечної організації та здійснення освітнього процесу в смт. Гримайлів Тернопільської області. Мали можливість подавати заявки на створення навчально-практичного центру лише заклади з контингентом від 300 осіб для Донецької та Луганської областей та мати листи підтримки від роботодавців та територіальних громад”, – пояснила заступниця директора з навчально-виробничої роботи.

Закуповувати обладнання та робити ремонт почнуть наприкінці весни. В оновленій майстерні опановуватимуть професію “Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування”. Це новий напрямок підготовки для навчального закладу, першу групу набиратимуть у вересні.

“Ми вже хочемо 1 вересня, щоб ремонт був зроблений. І з 1-го вересня повноцінно навчати монтажників санітарно-технічних систем і устаткування на новому обладнанні у створеному навчально-практичному центрі”, – поділилась планами Поліна Каменєва.

Втім у навчальному закладі планують в оновленому приміщенні також займатися перепідготовкою і підвищенням кваліфікації колег. Вже після перемоги повернутись і забрати обладнання до Краматорська.

“Ця майстерня буде настільки мобільною, що як-тільки, буде перемога, ми все це обладнання заберемо з собою і повернемося на наше місце”, – каже заступниця директора з навчально-виробничої роботи.

Серед закладів профтехосвіти Донеччини також отримає новеньку майстерню для навчання електрослюсарів та електромонтерів – Бахмутський центр професійно-технічної освіти.

Міністерство освіти і науки визначило 72 профтехи, які отримають 500 млн грн державних коштів на оновлення майстерень.

Ще 28 профтехів, навчальні приміщення, яких буде оновлено за кошти міжнародних партнерів і бізнесу, ще обирають.

Найпопулярніші напрями, за якими будуть створені майстерні:

  • сільське господарство — 14 майстерень;
  • громадське харчування — 10 майстерень;
  • промисловість та машинобудування — 7 майстерень;
  • будівництво та автомобільний транспорт — 6 майстерень.

Майстерні будуть також створені за такими профілями, як зварювання, металообробка, деревообробка тощо.