Ексклюзивні проекти від Pro100media, які ви могли пропустити!

Пропонуємо ознайомитися з ексклюзивними проектами, розробленими Pro100media, які ви могли пропустити! Наша команда наполегливо працює, щоб надати вам найактуальнішу і цікаву інформацію. Від захоплюючих інтерв’ю з цікавими особистостями до унікальних репортажів – ми робимо все, щоб вас залишити задоволеними.

18 травня, у День вишиванки, завдяки волонтерській акції «Народжені у вишиванках НЕПЕРЕМОЖНІ» понад тисяча сорочок поїхали у пологові будинки по всій Україні з Бережан, що на Тернопільщині. Такі набори для немовлят виготовили представники українського розмовного клубу “Файно” з Краматорська, які проводять цю акцію вже шостий рік поспіль.   Журналісти “Pro100Media” поспілкувались з головою ГО “Український розмовний клуб “Файно” Оксаною Муравльовою яка розповіла нам багато цікавого як про саму акцію, так і про свій волонтерський шлях.  

Розвінчуємо ворожі міфи про Схід України

Багато років кремлівська пропаганда через засоби масової інформації розповідає мешканцям власної країни та всьому світу про Україну – державу, яка, на їх думку, “не відбулася”, “не існувала до 1991 року”, “не має своєї власної історії” тощо. Пише, що сучасні Донеччина та Луганщина взагалі – це “територія історичної Росії”, а тому керівництво країни бере не себе місію щодо “захисту” їх населення від  “неонацистів”. Звичайно, ця позиція пов’язана з необхідністю виправдовувати в очах росіян збройне втручання на територію іншої країни, але ж багато людей у всьому світі досі в це вірять.

У Києві відбувся благодійний захід “Beauty mother`s day” для жінок із вразливих категорій. Свято краси та жіночності відбулося завдяки волонтерам благодійної організації “УКРАЇНСЬКІ СЕСТРИ ТА КІНДФРЕНДЛІ”, Благодійного фонду “ВОЛОНТЕРСЬКИЙ РУХ ІРПЕНЯ” та небайдужим підприємствам нашої країни.

У Краматорську прийнято рішення про перейменування близько 300 вулиць міста. Одна з них, Башкірська, буде мати ім’я Олени Теліга. Олена Теліга – українська поетка, визначна діячка ОУН, розстріляна нацистськими окупантами у Бабиному Яру в лютому 1942 р. Доля цієї мужньої жінки досі викликає подив і захоплення у багатьох людей. Борець за незалежність України у ХХ сторіччі, вона була романтиком національної ідеї, писала ліричні вірші, водночас була надзвичайно вольовою постаттю.

Переселенка з Краматорська Юлія Мащенко нині мешкає у місті Свалява на Закарпатті. Переїхала в це місто з родиною, коли ракети російської армії почали руйнувати будинки у рідному місті. Зараз дівчина виготовляє патріотичні прикраси та допомагає ЗСУ. Власною історією вона поділилась з нашими журналістами. Перші вироби краматорка виставила на продаж у липні 2022.

В третій четвер травня українці відзначають День вишиванки. У цьому році він припадає на 18 травня. Долучитися до святкування можна просто одягнувши вишиванку. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Ідею акції “Всесвітній день вишиванки” запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Леся Воронюк у 2006 році. Від тоді українці щорічно одягають вишиванку, оскільки вишиванка є традиційним одягом українців і несе в собі код нації. З нагоди свята, журналісти Pro100 media поспілкувалися з Вікторією Литвиненко, краматорською майстринею, яка створює вишиванки.

У світі іграшок існують неймовірно креативні та особливі персонажі. Одним із таких унікальних створінь є патріотичне вампірятко. Персонажа придумав житель окупованого міста Володимир, який тимчасово перебрався до Києва. “За легендою Вампірятко це результат роботи тих самих таємних біолабораторій, про які на РадБезі ООН марив нешановний постпред росії небензя. Та сама славнозвісна Біологічна зброя України,” – сміючись каже Володимир.

Олександр Скрипник, керівник провідного колективу нашого міста «Краматорські дівчата та хлопці» розповів журналісту Pro100media про організований колективом флешмоб до Всесвітнього дня Вишиванки. «Україна – це милозвучна рідна мова, вишитий рушник і задушевна лірична пісня. Без любові до української пісні, без розуміння символіки української вишивки не станеш справжнім українцем. І навіть не зрозумієш українську душу. Наш колектив підтримує українські традиції і за мету флешмобу «Я ❤️ вишиванку» ми ставили об’єднати у це свято усіх краматорців у родинному вишиваному колі». Публікуємо найкращі роздуми краматорців «Вишиванка – для мене це…»