Донеччина напередодні початку АТО: 10 років тому захопили Слов’янськ та Краматорськ

У цей день 10 років тому до Слов’янська з Криму прибув озброєний загін диверсантів Головного розвідувального управління ГШ ЗС РФ під командуванням полковника російських спецслужб Ігоря Гіркіна. Російські найманці увійшли до місцевого райвідділу міліції й вивісили там прапор Росії. Також було захоплено адмінбудівлю СБУ. Біля відділу міліції перебувало близько 300 чоловік. З’явилися блокпости на всіх під’їздах до міста. Жителі виїжджали, полиці крамниць були майже порожніми, мобільний зв’язок працював з перебоями, не було світла та водопостачання.

Цього ж дня у Краматорську російські найманці взяли під контроль будівлю міськвідділу МВС, а також будівлю міськвиконкому.

У місті Бахмут росіяни зайшли до будівлі міської ради й вивісили прапор терористичної організації “ДНР”.

Тим часом у Донецьку російські загони намагалися захопити будівлі обласного управління МВС та обласної прокуратури. Вже тоді будівля Донецької облдержадміністрації та обласної ради була під їхнім контролем.

Ввечері 12 квітня 2014 року Рада Нацбезпеки та оборони ухвалила рішення про початок АТО. Наступного дня про це оголосив Олександр Турчинов, який тоді виконував обов’язки президента.

Антитерористична операція на сході України тривала з 14 квітня 2014 року до 30 квітня 2018. Після АТО на сході України була введена операція Об’єднаних сил (ООС).