У Краматорській міській територіальній громаді проживає 40 780 людей похилого віку. Понад 400 з них отримують послугу соціального догляду вдома. Про це журналістам “Pro100media” повідомили у Краматорській міській раді у відповіді на інформаційний запит. Що входить до соціальної послуги догляду вдома та кому можуть відмовити, читайте далі.
У Краматорську працює Територіальний центр соціального обслуговування. До центру можуть звернутись громадяни похилого віку, люди з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування через свій вік або стан здоров’я і потребують постійної сторонньої допомоги вдома. До того ж не мають рідних або їхні близькі з різних причин, наприклад, це люди з інвалідністю, не можуть за ними доглядати.
“Станом на 10.02.2025 року соціальну послугу з догляду вдома отримують 441 особа, у тому числі 323 особи похилого віку, з них 37 ветеранів Другої світової війни, 184 особи мають статус “дитина війни”, 202 особи, старші 80 років, 13 внутрішньо переміщених осіб”, – йдеться у відповіді на інформаційний запит.
Соціальну послугу догляду вдома особам похилого віку надає відділення соціальної допомоги вдома Територіального центру, де працює 44 людини.
“Фактично 1 соціальний робітник обслуговує 10-11 осіб похилого віку два рази на тиждень”, – зазначено у відповіді на запит.
Які соціальні послуги надають працівники Територіального центру:
- купити та доставити додому продукти харчування, медикаменти, промислові товари та засоби гігієни;
- допомога у веденні домашнього господарства: приготування їжі, прибирання, прання, прасування; допомога в самообслуговуванні та підтриманні особистої гігієни;
- запис до лікаря та супровід до медичних установ, оформлення електронних направлень на обстеження та оформлення електронних рецептів на ліки;
- оплата платежів, оформлення необхідних документів в установах та закладах міста, інші послуги за потребою.
Однак у догляді вдома можуть і відмовити, все залежатиме від стану здоров’я.
“Потенційному отримувачу може бути відмовлено у наданні соціальної послуги в разі наявності у нього відповідно до медичного висновку про стан здоров’я особи, яка потребує надання соціальних послуг медичних протипоказань, (у тому числі усі хвороби в гострому періоді, що потребують стаціонарного лікування, зокрема у спеціалізованих закладах (відділеннях) охорони здоров’я, гострі інфекційні захворювання, наявність тяжкого психічного розладу)”, – повідомили у міській раді.
Соціальна послуга надається відповідно до карти визначення індивідуальних потреб, індивідуального плану та укладеного договору.
Залиште коментар
Розгорнути ▼