За визначенням ВООЗ, репродуктивне здоров’я становить ключовий елемент загального здоров’я людини, кожної родини та суспільства. Це стан повного фізичного, психологічного та соціального здоров’я, який виходить за рамки простої відсутності репродуктивних захворювань.
Репродуктивне здоров’я охоплює безпечне і задовільне сексуальне життя, здатність мати дітей і свободу вибору щодо того, коли та скільки їх мати.
Сьогодні журналісти Pro100Media розкажуть, де мешканці Донецької області можуть отримати необхідну допомогу і підтримку в цій чутливій сфері.
Центри сексуально-репродуктивного здоров’я
Ці центри розташовані у містах Слов’янськ, Краматорськ та Покровськ. Основна цільова аудиторія Центрів — вагітні жінки, жінки, які зазнали гендерно зумовленого насильства та працівниці комерційного сексу.
Одержати послуги цих центрів можуть й всі мешканки Донецької області, які отримають первинну психологічну допомогу, консультації з репродуктивного здоров’я, а також матимуть можливість участі у групах взаємодопомоги.
Ці центри відкриті й для представниць інших категорій населення, включаючи осіб з інвалідністю, і обладнані сучасним обладнанням для надання гінекологічних послуг жінкам з обмеженими можливостями.
Для звернення треба просто зателефонувати на гарячу лінію Центра відповідно до населеного пункту. А далі менеджери розкажуть про наступні кроки.
Телефони:
Краматорськ: +380664923025
Покровськ: +380664923600
Словʼянськ: +380664923565
Мобільні бригади
Влітку 2023 в Донецькій області почав діяти проєкт «Мобільні бригади сексуально-репродуктивного здоров’я». Це сервіс з надання медичної допомоги для мешканців віддалених населених пунктів, які мають певні обмеження до доступу до соціальних послуг, в першу чергу, через збройну агресію Росії. Створені мобільні медичні бригади, які складаються з фахівців міжпрофесійної взаємодії: лікар акушер-гінеколог та лікарі терапевтичного профілю (кардіолог, гастроентеролог, терапевт).
Мобільні бригади виїжджають до населених пунктів громад регіону та на базі ФАПів/амбулаторій надають амбулаторну лікувально-консультативну допомогу населенню з можливістю проведення діагностичних методів дослідження (УЗД, кольпоскопія, ЕКГ). Сьогодні базовими закладами для реалізації Проєкту являються КНП «Обласний перинатальний центр м. Краматорськ» та КНП «Покровська клінічна лікарня інтенсивного лікування».
Подібні бригади також працюють в інших областях України: Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Чернівецькій, Закарпатській, Рівненській, Полтавській, Черкаській, Запорізькій, Київській, Харківській, Миколаївській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Сумській, Чернігівській та Одеській
Додаткові питання щодо роботи мобільних бригад можна поставити за номером 3033 щодня з 9:00 до 18:00, а с графіками виїзду ознайомитичя на сайті: https://doz.donoda.gov.ua/
та на сторінці Департаменту Охорони Здоров’я Облдержадміністрації Донецької області у фейсбуці
Лінія підтримки з питань жіночого здоров’я
Фонд ООН у галузі народонаселення створив телефонну лінію підтримки з питань жіночого здоров’я, на якій можна отримати первинну консультацію гінекологині.
За номером 3033* можуть зателефонувати пацієнтки, які потребують консультації щодо жіночого здоров’я: до якого лікаря звернутися в конкретній ситуації, де знайти контакти гінекологів чи гінекологічних мобільних бригад у місці перебування, що, зокрема, актуально для вимушених переселенок. Також на телефонну лінію можуть звернутись лікарі різних спеціалізацій, щоб проконсультуватись із провідними акушерками-гінекологинями.
Лінія працює щодня з 9:00 до 18:00, дзвінки з мобільних операторів та міських номерів по Україні безплатні.
Безплатна допомога психологів
Національна лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі
людьми та гендерної дискримінації — 116 123 або 0 800 500 335;
Цілодобові безплатні телефони довіри — 1500 зі стаціонарного телефону або 044 272 15 00 з мобільного;
Деталі щодо послуги можна знайти за посиланням: https://rozirvykolo.org/mental-support/
Залиште коментар
Розгорнути ▼