Чотирьом суддям з Донеччини оголосили підозри за співпрацю з окупантами

На Донеччині СБУ з початку цього року повідомила про підозри чотирьом суддям, які співпрацюють з окупантами. Вони забезпечують функціонування судової системи на тимчасово не підконтрольних українському урядові територіях. Про це на брифінгу поінформувала речниця ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа і розповіла деякі подробиці з кримінальних справ підозрюваних. Зокрема, суддя Кіровського району Донецька приймала рішення щодо незаконного ув’язнення проукраїнські налаштованих громадян.

“Ми зібрали доказову базу на колишню суддю Кіровського району у Донецьку, яка у 2014 році перейшла на бік ворога і з 2016 року вона входить до складу “ВС ДНР”. На своїй посаді вона займалась розглядом сфабрикованих проти українців справ у складі воєнної та судової палати у кримінальних справах”, – уточнила Галина Прищепа.

Слідчі СБУ повідомили про підозру за частиною 1, 2 статті 111 “державна зрада скоєна у воєнний час”.

Як зауважила речниця, зібрали всі докази протиправної діяльності і судді Верховного суду так званої “ДНР” Старобешівського району. Її також підозрюють у державній зраді.

“Задокоментувано, що зрадниця підписала постанову щодо передачі до розгляду справ 8 військовополонених ЗСУ до південного окружного військового суду, який знаходиться у Ростові-на-Дону. Від імені країни окупанта суддя звинувачує військових у насильницькому захопленні влади та організації незаконного збройного формування у складі групи осіб”, – розповіла речниця ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

Підозри оголошені заочно і опубліковані на офіційних ресурсах, адже фігуранти справи знаходяться на тимчасво не підкотрольній українському урядові територіях.