Архієпископ Української православної церкви засудив російський ракетний обстріл

В результаті масованого ракетного удару 8 липня по селищу Новоекономічному в Покровському районі був зруйнований старовинний храм Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви (Московського патріархату). На щастя, під час обстрілу людей в храмі не було.

За словами архієпископа Добропільського, вікарія Київської Митрополії УПЦ (МП) Спиридона, храм пережив більшовиків, революцію, роки Другої світової війни, але через російську агресію був майже зруйнований. Також він звинуватив окупантів у безбожній поведінці й знищенні християнських святинь.

«Храм сьогодні майже зруйнований прильотом російської ракети, яка знищила святиню, що протягом більше ста років радувала людей, приймала людей, які тягнулись до Бога, бажали врятуватися іменем Христовим. Кров’ю обливається серце, дуже тяжко насправді. Багато завалів, багато ікон старовинних знищено. Слава Богу, втішає, що всі люди цілі, що не було богослужінь. Якщо були б богослужіння, то в цьому храмі було б дуже багато смертей.

Молимося Пречистій Богородиці, щоб укріпила наших людей, українців, щоб у цей важкий час, який кожен з нас переживає, щоб Матір Божа своїми руками обійняла нас і своїм покровом закрила від ворогів. На жаль, в наш час поки що лише видимих. Ті вороги, які не вірять у Христа, для котрих храм Божий – порожнє місце, для котрих ім’я Христове і Пресвятої Богородиці нічого не значить», – заявив архієпископ Добропільський Спиридон.

Також Спиридон засудив терористичні акти росіян, в результаті яких була зруйнована дитяча лікарня ОХМАТДИТ міста Києва, та вбиті й поранені громадяни в різних міста України.

Фото і відео: пресслужба Покровського вікаріатства УПЦ МП