Хто такий Максим Єфимов знає майже кожен краматорець. У 2006 році він отримав нагороду «Найкращий роботодавець року», у 2007 році був нагороджений ДонОДА «За вагомий внесок у розвиток Донеччини у зв’язку з 75-річчям». Через два роки – орденом «За заслуги» 3 ступені за значні здобутки у зростанні рівня вітчизняної промисловості, а у 2009 – Почесним знаком ФПУ «За розвиток соціального партнерства».
Єфімов був депутатом Краматорської міської ради від «Партії регіонів», але потім самотужки вийшов зі складу «регіоналів».У 2014 році обрався у Верховну Раду від Краматорська як безпартійний самовисуванець. У 2019 році також був обраний до Верховної Ради від нашого міста.
У Раді Єфімов був членом Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин. У 2023 році за власним бажанням Єфімов склав депутатський мандат. 1 грудня він оголосив про своє рішення скласти повноваження. Максим Єфімов зауважив, що відступає з посади народного депутата, щоб зосередитися на захисті та підтримці громадян.
У 2020 році Єфімов входив до п’ятірки депутатів із найбільшою кількістю задекларованих грошей. Його називали одним із найбільших бізнесменів Краматорська із частками «Старокраматорського машинобудівного заводу» та посадою президента заводу «Енергомашспецсталь». Як впливова людина, він підтримував та допомагав Краматорську залишатися сучасним європейським містом. Про добрі справи Максима Єфімова для краматорців ми розповімо сьогодні.

Розробка альтернативної енергетики
У 2009 році, на посаді директора заводу “Енергомашспецсталь”, Максим Єфімов звернув увагу на альтернативну енергетику. Тоді на ЕМСС розпочалося виробництво компонентів для вітряків для General Electric та Siemens.
З 2010 року єдиним підприємством в Україні, що виробляло вітряки мультимегаватного класу, був “Фурлендер віндтехнолоджі”, що знаходився в Краматорську. Таким чином у нашому місті було створено сотні робочих місць та забезпечено вітряками всю Україну. До речі, саме вітряки є одним з символів, з яким у багатьох асоціюється Краматорськ.
Також Єфімов був співавтором десятків законів, які прямо або опосередковано впливали на інвестиційну привабливість вітрової енергетики України.

Ухвалення програми адресних інвестицій із Державного бюджету для розвитку Краматорська
На парламентських виборах 2014 року Єфімов пообіцяв домогтись прийняття програми адресних інвестицій з державного бюджету для вирішення стратегічних пріоритетів розвитку Краматорська.
У 2015 році він повідомив, що Фонд регіонального розвитку у вигляді інвестицій виділив 92,5 млн. грн на розвиток та відбудову Краматорська. Вказані зміни були внесені до Держбюджету та реалізовані в місті протягом 2016 року коштом Фонду регіонального розвитку.
Запуск у Краматорську тролейбуса із залізничного вокзалу до центру міста
У 2015 році народний депутат України Максим Єфімов пообіцяв, що в Краматорську буде побудована тролейбусна лінія у Старе місто.
Вже у 2016 тролейбусний маршрут був відкритий. З цього часу від залізничного вокзалу до центру міста можна дістатися не лише автобусом, але й електротранспортом.

Відстоювання в парламентському бюджетному комітеті фінансування проєктів Краматорської міськради
У 2016 році Максим Єфімов запевнив, що відстоюватиме в бюджетному комітеті Верховної Ради фінансування проєктів Краматорської міської ради. За його словами, того року серед першочергових проєктів були: капітальний ремонт доріг у Краматорську на суму майже 200 млн грн та ремонт селищних доріг.
Пізніше Єфімов повідомив, що список із 515 інфраструктурних та соціальних проєктів для Донецької області на загальну суму 2,6 млрд гривень було погоджено на засіданні Комітету з питань бюджету. Зокрема, тільки на ремонт і реконструкцію доріг в місті буде виділено близько 190,6 млн гривень.

Відродження ФК «Авангард»
У 2010 після численних перерв у грі, простоїв, змін складу та тренерів за підтримки Максима Єфімова розпочалося відродження футбольного клубу “Авангард”.
У 2011 році команда вийшла до Другої ліги. У сезоні 2012-2013 клуб почав виступати у Першій лізі України. Відродження футболу у Краматорську вдихнуло нове життя у напівзанедбаний парк ім. Леніна (зараз Сад Бернацького), де фактично з руїн було відновлено стадіон “Прапор”, в реконструкцію якого вклав кошти Єфімов. В той час почалося облагородження парку.
У 2014 через ведення військових дій футбольний клуб з Краматорська не брав участі в іграх. Повернення команди на поле також відбулося завдяки ініціативі та підтримці Максима Єфімова. Тоді “Авангард” знову зіграв у Першій лізі.

Надання кваліфікованої медичної допомоги українським військовим на місцях дислокації
У 2014 Максим Єфімов також ініціював надання кваліфікованої медичної допомоги українським військовим на місцях їхньої дислокації. Так, краматорські лікарі різних спеціалізацій почали проводити прийоми безпосередньо на території військових частин. В окремих випадках для діагностики привозили військових до Краматорська.
Облаштування профілакторію для переселенців
У тому ж році фінансування робіт із доброустрою міського профілакторію взяли на себе завод «Енергомашспецсталь» та Максим Єфімов. В профілакторії жили люди із сусідніх міст, які змушені були покинути свої будинки через бойові дії, а також працівники фінансового управління Донецької обласної адміністрації.

Відновлення можливості іпотечного кредитування на Донеччині
Однією з ініціатив Максима Єфімова стало відновлення можливості іпотечного кредитування на Донеччині, яке було скасоване після початку бойових дій в регіоні у 2014 році. У травні 2021 року іпотечне кредитування було відновлене – тоді ж Краматорська міська рада затвердила власну програму здешевлення іпотечних кредитів. Основна мета ініціативи – погашення 7 % коштом бюджету міста протягом дії програми – 4 років.
Не має значення яку професію мали майбутні власники житла. Єдина додаткова умова до учасників, яка пропонувалася містом – це те, що свої податки вони сплачували саме у Краматорську.

Будування футбольних майданчиків зі штучним покриттям
З 2016 року завдяки ініціативі Максима Єфімова на територіях місцевих шкіл почали з’являтися футбольні майданчики зі штучним покриттям розміром 42×22 метри. Кошти на це були виділені з державного бюджету на округ народному депутату.
У період із 2016 по 2019 роки з ініціативи народного депутата Максима Єфімова, за підтримки ДонОДА та міської влади в Краматорську було збудовано рекордну кількість футбольних полів зі штучним покриттям – 27 при школах міста, а також поле зі штучним покриттям у Саду Бернацького. Загальна площа збудованих полів перевищує 30 тисяч кв. м.

“Дворовий футбол в Україні загалом, і в Краматорську зокрема, потребує реанімації. На сьогодні склалася гнітюча картина — хлопчаки ганяють у футбол на асфальті, в результаті чого отримують травми. Тому було вирішено побудувати в Краматорську європейські майданчики для мініфутболу зі штучним покриттям”, – зауважив тоді Максим Єфімов.
Такі ж перетворення відбувалися в інших містах та районах Донеччини.
Діяльність на посаді голови Федерації футболу Донеччини
У 2017 році Єфімова обрали головою Федерації футболу Донеччини. С того часу почалась активна розбудова футбольної інфраструктури в Краматорську та області: будувалися футбольні поля зі штучним покриттям, на яких проводили заняття сертифіковані тренери та вчителі фізичного виховання. Команди учнів перших-четвертих класів були забезпечені футбольною формою та інвентарем, а також стартував проєкт «Шкільна футбольна ліга», який діяв спочатку в Краматорську, а пізніше поширитися на терени всієї Донеччини. Була вдосконалена та відроджена вертикаль обласних змагань – дитячо-юнацькі турніри, аматорські чемпіонат, Кубок, Суперкубок, Кубок голови області та ігри ветеранів, був створений Кубок Максима Єфімова.

Ремонт траси на Харків
Також у 2017 році Максим Єфімов досяг виділення грошей на ремонт траси на Харків (дорога М-03 Слов’янськ – Должанський) шляхом перерозподілу дохідної частини бюджету. За даними Максима Єфімова, на ці цілі витрачено 200 млн. грн з держбюджету та 200 млн. грн з “інших джерел”.
В той час Харківський напрямок для Краматорська, Слов’янська, Бахмуту та інших міст Донеччини був стратегічним. Завдяки ремонту можна було швидко, за 1,5 – 2 години, дістатися до Харкова, забезпечити зв’язок мешканців Донецької області з зовнішнім світом, необхідний для того, щоб жителі регіону почувалися впевнено, забезпечити донеччан доступною медичною допомогою третього рівня. А також це був головний стимул для розвитку бізнесу, для якого розумна логістика – основа.

Реконструкція Площі Миру
Реконструкція площі Миру за ініціативою Максима Єфімова розпочалась у 2018 році та була завершена за рекордні 200 днів. Проводила роботи чеська компанія “BAK stavební společnost, A.S.”, вартість робіт склала 104 млн. грн. Після того 2019 року на озеленення та безбар’єрну доступність площі витратили ще 6 млн. грн

Капітальний ремонт доріг у Краматорську
У 2018 завдяки ініціативі Максима Єфімова розпочався капітальний ремонт доріг в Краматорську. Його здійснювало підприємство ТОВ «Славдорбуд». Таким чином були відремонтовані тодішні вулиці Бикова, Ювілейна, Стуса та Привокзальна площа в старій частині міста.
Капітальний ремонт перерахованих доріг став можливим завдяки включенню об’єктів до переліку проєктів, які фінансуються коштом субвенції з держбюджету.. Автором закону, який дозволив перерозподілити гроші держбюджету, що не використовуються, виступив саме Максим Єфімов.

«Вдалося. Ось так одним словом я можу схарактеризувати ремонт центральних міських доріг, що почався. Для мене особисто, думаю, як і для всіх краматорців, ця подія довгоочікувана. Дивлячись на те, якими темпами минулого року почали ремонтувати дороги у селищах, жителі Соцміста та центральної частини Старого міста масово почали звертатися до моєї громадської приймальні. Мовляв, у селищах робите, а чому не робите дороги у місті. Важко було пояснити, що і гроші є, і проєкти є, але політичні амбіції всередині депутатського корпусу міськради поставили великий та жирний хрест на очікуваннях краматорців. Потрібен був рік протистоянь, щоб очевидне стало реальністю. Ті зміни, що сталися у селищах, стали показовим прикладом того, що зміни реальні. Було б бажання та можливості. І я радий, що нарешті нам вдалося досягти позитивних змін», – зауважив тоді Єфімов.

Програма підтримки житлового будівництва в Краматорську
У 2021 вперше за останні 30 років в Краматорську, за ініціативи Максима Єфімова, почалося житлове будівництво. Почалося з будування нового 3-під’їздного будинку у Краматорську на перехресті вулиць тодішніх вулиць Двірцева та Ювілейна. Тоді планували з 2022 року вводити по 50 тис.кв.м нового житла в рік, але плани зруйнувало повномасштабне вторгнення.

Ремонт Саду Бернацького
Максим Єфімов запропонував Краматорську своє бачення перетворень у Саду Бернацького. За його ініціативою до розробки концепції було залучено українсько-італійський тандем архітекторів.

Таким чином, у відновленому парку запрацювали дитячі атракціони, мотузковий парк, стадіон, дитячі майданчики та тренажерний майданчик просто неба, прокладено доріжки, встановлено освітлення, лавки та урни, створені альтанки незвичайної геометричної форми, фотозони, а також побудовано вхідну арку та реконструйована набережна.

На розвиток Саду Бернацького Максим Єфімов залучив фінансування з обласного екологічного фонду. Тоді в оновленому парку було висаджено понад 16 тисяч рослин, серед яких хвойники, сакури, магнолії, чагарники, кілька видів кленів, ясені, гледичія, дуб, липа, горобина, вишні, яблуні, черемха. З’явилося в парку й рідкісне дерево – птерокарія ясенеліста, яке може жити до 250 років.
Символічно, що тоді першу сакуру на набережній річки Друга Біла посадив саме Максим Єфімов. За словами Максима Єфімова, він мріє, щоб Сад Бернацького став найкращим парком на Донеччині, щоб у ньому поєднувалося дозвілля разом із гарною прогулянковою зоною.

Створення Агенції розвитку та інновацій «Наш Краматорськ»
Вже декілька років Агенція, яка була створена Єфімовим, проводить різноманітні заходи для мешканців Краматорська. До повномасштабного вторгнення організовувала свята, розіграші, запрошувала зіркових гостей для виступів на місцевих заходах. Вже під час великої війни організація допомагає постраждалим внаслідок ракетних обстрілів, надає гуманітарну допомогу ветеранам, дитячим дошкільним установам, школам, благодійним організаціям, творчим та спортивним колективам та звичайним мешканцям міста.

Створення першого в Краматорську критого футбольного поля
У 2020 в Саду Бернацького було створений критий футбольний стадіон зі штучним покриттям. Будівництво поля на 50% відбувалося коштом обласної Програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям». Ще 50% коштів – з державного бюджету коштом Програми соціально-економічного розвитку, які Краматорськ отримав завдяки Максиму Єфімову.

Об’єкт був створений як база для всесезонних занять із футболу. Поле підходить для футбольних змагань будь-якого рівня для дітей до 12 років. Наявність такого поля суттєво вплинуло на розвиток дитячого футболу у нашому місті.

Допомога медикам під час епідемії коронавірусу
Завдяки Максиму Єфімову на початку епідемії коронавірусу медики Донеччини отримали медичні рукавички, маски, респіратори, окуляри, захисні щитки, костюми та безконтактні термометри.
Засоби особистого захисту були розподілені по медзакладах та стали на заваді розповсюдженню коронавірусу серед населення Донецької області.
Це був перший масштабний благодійний проєкт у Донецькій області.
А також тоді за кошти фонду Єфімова”Наш Краматорськ” було закуплено матеріали для пошиття захисних костюмів для краматорських медиків.

Допомога з евакуацією під час повномасштабного вторгнення
Максим Єфімов та Агенція розвитку та інновацій «Наш Краматорськ» допомагали з евакуацією мешканців міста до різних міст Німеччини на початку великої війни.
Як зауважив Максим Єфімов, головна задача цієї роботи: убезпечити діток, жінок і старше покоління.

Залиште коментар
Розгорнути ▼