Переселенка з Краматорського району організувала гурток з барельєфного мистецтва для дітей на Вінниччині

Марина Гребець, переселенка зі Слов’янська, організувала в Браїлові гурток з барельєфного мистецтва для дітей. Після переїзду в Жмеринську громаду, вона знайшла тимчасовий притулок у будинку, де вирішила започаткувати майстерню для малечі. Гурток відвідують 15 людей, яким Марина передає свої знання та досвід у створенні барельєфних картин.

Про це повідомляє Суспільне.

Творчість як спосіб самовираження для дітей

Заняття в гуртку проходять двічі на тиждень. Учні працюють над різними завданнями, поєднуючи ліплення та малювання. Наприклад, 8-річна Надійка працює над зимовим пейзажем. Вона створює об’ємні елементи на картині, використовуючи фінішну шпаклівку.

Гурток з барельєфного мистецтва, який організувала переселенка Марина Гребець. Суспільне Вінниця

“Спершу я наносила ескіз на гіпсокартон, а тепер додаю об’ємні елементи — хатинки, пташок і дерева”, — розповіла Надійка.

Мілана, ще одна учасниця гуртка, вже створила 16 робіт і зараз працює над картинкою “Море, сонце та пляж” для дідуся. Для створення хвиль на морі вона використовує мастихін, спеціальний інструмент для ліплення.

“Це як пластилін, спочатку було складно, але тепер я вже розумію, як зробити хвилі”, — поділилася дівчина.

9-річна Соня завершує свою картину, над якою працювала три заняття.

“Я ліпила ялинки, сніг і місяць, а потім розмальовувала фарбами: синіми темними та світлими, а ще білим і все готово”, — сказала Соня.

Дівчинка задоволена результатом своєї роботи. Суспільному розповіла, на гурток записала мама. Картини, які тут створює роздає рідним. Цю планує залишити собі.

Історія Марини Гребець та її шлях до створення гуртка

Як розповіла Суспільному Марина Гребець, у рідному місті вона займалася розписом кераміки та барельєфом, а також навчала інших. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, разом із сім’єю вона переїхала до Вінниці. Спочатку вони жили у багатокімнатній квартирі, але через проблеми зі здоров’ям матері родина вирішила переїхати до Браїлова. Там Марина почала робити ремонт у будинку та шукала можливості для розвитку своєї справи.

Під час пошуків Марина дізналася про грант від Канадського фонду “АСКЕД” для підтримки творчих ініціатив. Вона подала заявку та отримала 42 тисячі гривень на закупівлю матеріалів та обладнання для свого гуртка.

“Я навіть не вірила, що моя ідея може сподобатися, але грант я отримала. Завдяки цим коштам я змогла придбати матеріали, необхідні для роботи”, — розповіла вона.

Гурток з барельєфа і малювання працює з квітня 2023 року, і Марина навчає дітей безкоштовно. За кожну готову картину діти сплачують лише 100 гривень для покриття витрат на матеріали.

Гурток із барельєфа та малювання відвідують 15 дітей. Діти займаються в групах: молодші відвідують гурток після школи, а підлітки приходять на заняття пізніше. Кожне заняття триває 1,5–2 години, і під час них діти працюють над ескізами, графікою, а також ліплять барельєфні елементи, удосконалюючи свої роботи.

“Я не даю їм конкретну програму, вони малюють те, що хочуть, і я допомагаю їм у цьому”, — пояснює Марина.

За словами переселенки, для неї гурток став не лише способом реалізувати творчі ідеї, а й можливістю допомогти дітям виявити свої таланти.