У місті Слов’янськ на Донеччині досі залишається близько 50 тисяч людей, з них — майже п’ять тисяч дітей. Тут функціонують лікарні, критична інфраструктура, проте обстріли Слов’янська частішають. Зокрема, протягом тижня деякі мікрорайони міста були без електрики до 20 годин.
Про ситуацію в Слов’янську в етері “Суспільне. Студія” розповів начальник міської військової адміністрації Вадим Лях.
Обстріли частішають: чим росіяни б’ють по Слов’янську
За словами Вадима Ляха, російська армія почала частіше бити по Слов’янську. Зокрема, окупанти скидають на місто керовані авібомби.
“Як правило, це не одна бомба, їх декілька прилітає за раз. Проблема в тому, що сигналом тривоги, який звучить, попередити про приліт КАБів дуже важко, бо вони короткий час в небі знаходиться. Ворожа авіація працює як по лінію фронту, так і по нашим містам”, — розповів Вадим Лях.
“На цьому тижні кількість обстрілів збільшилась. На жаль, були загиблі серед цивільних. Також постраждала електрика — деякі мікрорайони міста були без електрики впродовж 15-20 годин в результаті пошкоджень високовольтних мереж, які поза містом. Все ж таки впорались, зараз місто з електрикою”.
У місті працює щонайменше 13 пунктів незламності на випадок блекаутів.
“Військовою адміністрацією організовано 13 пунктів незламності, ще є Укрзалізниця, ДСНС, поліція організували такі ж пункти. Але коли виникає проблема бачимо, що люди не використовують їх, залишаються вдома, в надії, зо відновиться електрика. Поки неактивно приходять на ці пункти”, — розповів начальник МВА.
У громаді близько шести тисяч будинків необлданані газопостачанням — їм допомагають із дровами волонтери, місцеві та державні органи влади.
Як у Слов’янську працюють лікарні
Лікарні у Слов’янську працюють попри обстріли та відключення електрики: їх обладнали генераторами та окремими котелянями, розповів Вадим Лях. Медзаклали міста обслуговують жителів інших громад області, зокрема, приймають пологи.
“В Слов’янську можна отримати будь-яку медичну допомогу, вона вийшла на рівень довоєнний. Працює пологовий будинок, до 50 малюків народжується щомісяця. І це не тільки слов’янці, цей з громад, які поруч, в яких не працюють пологові будинки”.
“В лікарнях є генератори, є альтернативні котельні з паливом. Якщо буде необхідність, проблем з опаленням, електрикою не буде”, — розказав Вадим Лях.
Евакуація зі Слов’янська: чи виїжджають люди
Близько 50 тисяч людей досі залишаються у Слов’янську, повідомив начальник МВА. Евакуація з міста посилюється разом із посиленням обстрілів.
“В місті знаходить 50 тисяч мешканців, до 5 тисяч дітей. Тому закликаю в першу чергу батьків з дітьми виїжджати, бо все ж таки кількість обстрілів збільшується. Для батьків з дітьми організовуємо виїзд до Закарпатської області, для всіх інших — до Львівської області”.
Виїзд також забезпечують до Дніпра, Полтави та Києва. За даними Вадима Ляха, у 2022-му році, коли російська армія наближалась до Слов’янська, у місті було 18 тисяч людей.
Залиште коментар
Розгорнути ▼