Журналісти “Pro100media Краматорська” продовжують писати статті про відомих особистостей, на честь яких перейменовані вулиці нашого міста
Вулиця Гур’ївська (Малотаранівка) відтепер носить ім’я українського гетьмана Павла Полуботка. Це рішення було прийнято місцевою владою з метою вшанування історичної постаті.
Історія про наказного гетьмана Павла Полуботка – вже триста років як гостра та дискусійна тема, що хвилює уми й серця буквально мільйонів людей, причому не тільки українців. І не тому, що цей чоловік має якісь видатні досягнення на політичному, військовому чи культурному поприщі. Ні, він їх, безумовно, має – але людей турбує інше: чи можемо ми претендувати на його таємничі скарби?
Хто такий Павло Полуботок?
Павло Леонтійович Полуботок (1660-1724) був видатним козацьким діячем, сином переяславського полковника, який прославився своєю боротьбою за автономію України в складі Гетьманщини. Він здобув гарну освіту і володів значними статками, включаючи золото та унікальні реліквії. Незважаючи на конфлікт з гетьманом Іваном Мазепою, Полуботок підтримав Петра I та прагнув зберегти автономію України через дипломатичні ігри.
Легенда про золото Полуботка
Однією з найвідоміших легенд, пов’язаних з Павлом Полуботком, є історія про золото, яке він нібито передав на зберігання до англійського банку. За легендою, у 1723 році гетьман залишив 200 тисяч золотих монет під 7,5% річних, зазначивши у своєму заповіті, що 80% золота має бути передано майбутній незалежній Україні.
Резонанс історії
Історія про золото Полуботка залишається актуальною і сьогодні, викликаючи інтерес та дискусії як серед науковців, так і серед громадськості. Незважаючи на численні спроби розслідування, офіційних підтверджень про існування цього золота не було знайдено.
Залиште коментар
Розгорнути ▼