До 24 лютого 2022 року, тобто до повномасштабного нападу росіян, на підконтрольній українській владі території Донецької області знаходилось близько 2 мільйонів жителів. За два роки місцева влада разом з волонтерами допомогли евакуюватися 1 мільйону 500 тисячам, серед них 200 тисяч – це діти, 45 тисяч – особи з інвалідністю. Однак, як зазначив начальник профільного департаменту облдержадміністрації Сергій Гончаров, зростає кількість тих, хто повертається з евакуації.
“Є тенденція до повернення населення на місця постійного проживання, тобто близько 235 тисяч осіб повернулись на свої місця”, – повідомив начальник відділу планування заходів цивільного захисту обласного департаменту з питань цивільного захисту ОДА Сергій Гончаров.
На Донеччині триває обов’язкова евакуація населення та примусова – сімей з дітьми
За цей час в області декілька разів оглошували примусову евакуацію сімей з дітьми, які мешкають поблизу лінії ведення бойових дій. Нині триває евакуація родин з неповнолітніми з міста Лиман, сіл Карпівка, Ставки, селища Дробишеве (Лиманська громада). Ще з трьох сіл Іллінівської громади вивозять дітей: Нова Полтавка, Олександропіль, Новооленівка.
Читати також: З чотирьох населених пунктів Краматорського району додатково оголосили примусову евакуацію дітей
“Ми спостерігаємо, що деякі родини навіть, коли виїхали вони будь-якими шляхами намагаються повернутись на постійне місце проживання”, – додав посадовець.
Ворог щоденно тероризує Донеччину, обстрілює міста та селища з різної зброї, атакує на всіх напрямках і намагається захопити. Тож знаходитись в області небезпечно, на цьому наголошують представники обласної влади.
Вже другий рік поспіль з серпня 2022-го у регіоні триває обов’язкова евакуація, згідно розпорядження Кабміну № 679. Відповідно до рішення Урядового Координаційного штабу з 5 липня 2024 року обов’язкова евакуація здійснюється до Волинської області. Спецпоїзд курсує 1 раз на 8 днів (21.07; 29.07).
На сайті Донецької ОДА повідомляється, що евакуація безкоштовна, щоб виїхати до безпечного регіону необхідно:
- залишити заявку за телефоном 098 890 33 18 або 066 285 62 90;
- дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзду у м. Покровськ;
- оселитися у Волинській області – це безкоштовно.
Для евакуації тяжко хворих і осіб з інвалідністю просимо телефонувати за номерами: 0800 332 614, 099 710 48 72, 099 311 53 14, 096 108 60 48.
Влада надає такі соціальні гарантії:
- безкоштовне житло у сільській місцевості в приватних будинках або у закладах комунальної власності (визначених місцями компактного проживання) Волинській області;
- щомісячна виплата допомоги на проживання деяким категоріям внутрішньо переміщених осіб;
- гуманітарна допомога;
- психологічна допомога;
- медична допомога тощо.
Залиште коментар
Розгорнути ▼