Останнім часом ворог активно намагається просуватися у бік Слов`янська, Краматорська, Дружківки, Костянтинівки. Зросла кількість російських атак на прифронтові міста та села. Чи готовий Слов’янськ дати відсіч ворогові, чи зростає кількість бажаючих евакуюватись після обстрілів та загалом про ситуацію у місті, голова МВА Вадим Лях розповів в ефірі телеканалу “Еспресо”.
Про можливе захоплення міста та будівництво фортифікаційних споруд
“Планував ворог захопити Слов’янськ і у 22-му і у 23-му, але йому це не вдалося і впевнений, що у 24-му не вийде. Будуються фортифікаційні споруди. Достатньо чи ні? Впевнений, що буде достатньо. Тому що це процес нескінчений і постійно цей процес іде, починаючи з 2022-го року. Активізація на фронті, на нулі, вона відображається на містах прифронтових, я бачу, що кількість обстрілів не тільки у Слов’янську, але й і у найближчих містах, теж збільшується, на жаль”.
Про збільшення кількості обстрілів
“За останній час інтенсивність обстрілів збільшилась, майже 3 місяці не було “прильотів”. Останній початок активної фази почався в кінці березня і зараз майже кожного тижня: один-два “прильоти” ми маємо. Після останніх “прильотів” було троє поранених мешканців Слов’янської громади. Сьогодні (15 квітня) майже чудом ніхто не постраждав, хоча обстріляли центр міста. Фахівці кажуть, що це ракета ГРОМ–Е1, такого ще у Слов’янську не застосовували”.
Чи є кошти у міському бюджеті на ліквідацію наслідків обстрілів
“Такі “прильоти” для нас не новина, тому вже маємо досвід і закладаємо кошти на початку року на такі виклики. Держава допомагає у цьому напрямку місту, щоб утримувати дорожнє покриття, сплачувати за постачання газу, електрики та інше, тут я не бачу ніяких проблем зараз до кінця року всі необхідні статті бюджету будуть закрити”.
Про евакуацію
“Ми бачили збільшення чисельності мешканців міста протягом останніх 3- місяців, наприклад, якщо було 50% – це 50 тисяч три місяці тому, зараз їх майже 54 тисячі і до 5 тисяч дітей знаходяться зараз у місті. Евакуація не йде активно, хоча вона не зупинялась, евакуаційні потяги постійно йдуть, є можливість кожного дня виїхати будь-якому мешканцю Донецької області. Зараз безкоштовне розміщення у Рівненській області. Також мешканці з дітьми можуть розмістити у Київській області, це безкоштовно. Але, на жаль, ми поки що не спостерігаємо такого активного виїзду, так після “прильотів” на гарячу лінію збільшується кількість запитань від містян, як можна виїхати, але 2-3 людини на добу, наприклад, вчора виїхала сім`я з двома дітьми. Вже досвід є у людей, якщо буде ще погіршення ситуації, то я думаю активність, буде”.
Про життя у місті протягом 10 років війни
“Як людина, яка очолює місто з 2015 року. Після 2014 року були такі депресивні настрої у мешканців, багато з них виїхали у той час і вирішували чи повертатись. Багато ВПО було у місті, які обрали новим домом Слов’янськ, це до 10 тисяч, які залишились з інших громад у нашому місті. Поступово 2016 -2017 роки і далі місто відновлювалось. Це давало перспективи. Зараз бачимо, що ті хто виїхав, особливо молодь, після 2-3-х років проживання за межами міста, можливо і не всі повернуться, але це вже майбутнє, про повернення будемо казати трошки пізніше. Зараз я би точно не радив повертатись, у місті небезпека зростає, особливо для цивільних. Останні три “прильоти” були вдень – о 7-й ранку, о першій годині дня, після обіду о 16-й годині. Тож повертатись точно не потрібно”.
Залиште коментар
Розгорнути ▼