З 1 квітня рецептурні препарати можна буде придбати за електронним рецептом. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Зараз українці намагаються купити ліки про запас. В аптеках спостерігаються великі черги, а популярний сайт tabletkiUA не справляється з кількістю відвідувачів.
Новина викликала обурення українців у соцмережах та ажіотаж в аптеках.
Частина людей обурюється, що людям похилого віку, особливо з хронічними чи серйозними захворюваннями, буде важко кожного разу, за будь-яким рецептом ходити по лікарях. Українці також впевнені, що нововведення означає, що людям доведеться годинами сидіти в чергах у лікарнях, щоб отримати дозвіл на покупку ліків. В особливих умовах опиняться люди з регіонів, яким доведеться ще й добиратися до лікаря годинами — до іншого селища чи міста.
Окремо люди згадують про “Німесил” — популярний протизапальний засіб зі знеболювальною та жарознижувальною властивостями. Особливо обурились жінки, що приймають такі ліки проти больових симптомів під час менструацій.
Які ліки продаватимуть за рецптом:
Гормональні препарати
Гормональні препарати продаватимуться лише за рецептом. Усі гормональні препарати відпускатимуться за рецептом, включаючи гормональні контрацептиви.
До них відносяться такі препарати: Белара, Джаз плюс, Еротекс, Ліндінет, Постинор, Дуфастон, Жанін.
Постинор, найефективніший в першу добу після незахищеного статевого акту, відтепер не можна буде придбати без рецепта.
Також до гормональних препаратів належать Тироксин L-тироксин або Еутірокс. Їх приймають люди із захворюваннями щитовидної залози. Ці ліки також лише за рецептом.
На гормональні мазі, наприклад Момедерм, Бетаметазон, Тримістин також потрібен рецепт.
Ліки проти гіпертонії
Всі популярні засоби для зниження тиску, такі як Каптоприл, Каптопрес, Бісопролол, Еналаприл будуть продаватися виключно за рецептом.
Навіть сечогінні препарати Фуросемід та Діакарб, які також використовують гіпертоніки, лише за рецептом.
Ліки проти серця
Препарати для “сердечників” на основі спирту – відтепер лише за рецептом. До них відносяться: Барбовал, Корвалол, Валокардін.
Магнікор або Кардіомагніл на 100 таблеток – тепер теж потрібний рецепт. Етиловий спирт – тепер теж “рецептурний” препарат.
Як дізнатися, чи є препарат рецептурним
У Державному реєстрі лікарських засобів є перелік усіх зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Там зазначено, який засіб може відпускатись без рецепта, а який виключно з ним.
Для пошуку ліків введіть у рядок пошуку його назву, потім відкрийте реєстраційне посвідчення відповідного лікарського засобу (крайня ліва колонка у таблиці), та у профілі лікарського засобу знайдіть рядок Умови відпуску. Там і буде вказано, рецептурний чи ні цей препарат.
Як отримати е-рецепт
Для того, щоб отримати рецепт, необхідно прийти на прийом до лікаря.
Під час огляду лікар, за потреби, зареєструє пацієнта в електронній системі охорони здоров’я та сформує електронне призначення, вказавши активну речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції щодо прийому ліків.
Далі рецепт лікар надсилає пацієнтові. Там вказано код, який треба буде назвати фармацевтом в аптеці. Використати його можна лише раз.
Залиште коментар
Розгорнути ▼