ЗСУ роблять Краматорськ та Слов’янськ містами-смертниками: розвінчуємо черговий російський фейк

На початку квітня “координатор міжпарламентських зв’язків з парламентом” т.зв. ЛНР, депутат російської Держдуми Віктор Водолацький заявив, що Збройні Сили України мінують об’єкти соціальної інфраструктури у Слов’янську та Краматорську, плануючи зробити їх містами-смертниками. За його словами, військові ставлять важке озброєння у кожному будинку, дитячому садку та школі.Водночас Водолацький зазначив, що зараз російська армія вже знаходиться на околицях Часового Яру.

Скриншот з російського інтернет-видання

“Ми виходимо на лінію Краматорськ — Слов’янськ — Червоноармійськ, де зараз главком ЗСУ Олександр Сирський готує  лінію оборони, щоб ці міста зробити містами-смертниками. Військові мінують усі соціальні об’єкти, щоб перед відходом підірвати всі об’єкти, насамперед соціальної інфраструктури, у цих містах”, – розповів Водолацький. 

Скриншот повідомлення Віктора Володацького

Але чи насправді це так? Спойлер – НІ!

Не секрет, що на Краматорськ та Слов’янськ в окупантів великі плани ще з початку повномасштабного вторгнення. Наприклад, російський військовий експерт Анатолій Матвійчук раніше розповідав, що великомасштабний наступ росіян  розпочнеться саме після взяття під контроль Слов’янська та Краматорська. На його думку, обидва міста та прилеглі населені пункти перетворені Києвом на найпотужніший оборонний рубіж ЗСУ.

Скриншот з російського інтернет-видання

Зараз, готуючись, до наступу, на думку ворожих пропагандистів, українські військові мінують майже все, що бачать: будинки, школи та дитячі садки, стіни, стовби, навіть трупи собак, які, як стверджують РосЗМІ, просто лежать на вулиці. Але ні від місцевих мешканців, ні від поліції, ні від ЗМІ, міських військових адміністрацій чи Донецької облдержадміністрації жодних повідомлень про трупи собак, які лежать на вулиці не було. Більш того в обох містах вправно працюють комунальні служби й більшість городян їхньою роботою цілком задоволені.

В Краматорську комунальники працюють над благоустроєм міста

Також жодної інформації про мінування якихось об’єктів чи споруд теж немає, але місцевою владою планується відновлення зруйнованого внаслідок російських обстрілів.

Вочевидь, ворог навмисно вкидує в інформпростір цей фейк, щоб мати можливість виправдати руйнування, спричинені російськими ракетними ударами по цих містах. Росіяни продовжують створювати образ “асвабадітєлєй”, мовляв, це не вони, а НАТО разом з українцями знищують все на своєму шляху. Прийом з мінуванням міст Донеччини для окупантів новий, адже його не використовували у випадках з Бахмутом, Маріуполем чи Авдіївкою яку російська артилерія та авіація знищили до невпізнання. Зараз під ударом росіян Часів Яр, який “країна-миротворець” теж намагається зрівняти з землею.

Що кажуть українські військові?

Командир взводу 1-го десантно-штурмового батальйону 95-ї ОШБР ЗСУ Станіслав Краснов розповів, що на Лиманському напряму ситуація залишається напруженою, а російські війська постійно намагаються атакувати та штурмувати. Росіяни планують просунутися на Лиман, а далі на Слов’янськ та Краматорськ, але виходить у них важко. Крім того, РФ регулярно завдає ударів керованими авіабомбами по позиціях Сил оборони України та прифронтових населених пунктах. 

Українські військові

На Бахмутському напрямку росіяни також тиснуть, застосовуючи підтримку з неба, розповів керівник пресслужби 26 артилерійської бригади Збройних сил України Олег Калашніков. Головною ціллю ворога на цьому напрямку звичайно є Часів Яр, який є своєрідними воротами до Слов’янсько-Краматорської конгломерації. Коли ворог зазнає втрат, особливо в живій силі, він їх поповнює внаслідок мобілізаційного ресурсу т.зв ДНР та ЛНР.

Про загострення ситуації навколо Часового Яру повідомляли й аналітики Інституту вивчення війни. Але зауважили, що говорити про можливе оточення чи захоплення населеного пункту найближчим часом не варто. Тому, звичайно, немає жодного сенсу мінувати Краматорськ та Слов’янськ.

Кінцева мета цього ворожого наступу – захоплення Слов’янська. Тоді окупанти зможуть вийти у напрямку Ізюма, який вже був окупований під час повномасштабного вторгнення.