Лікування, відставка, “смерть” та “воскресіння”: ТОП найабсурдніших фейків росіян про Валерія Залужного

У листопаді Україну сколихнула порція фейків про Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. За версією росіян він то “іде у відставку”, то “переворот” готує. Якщо ознайомитися з більш ранніми вкидами кремлівської пропаганди що тільки з Залужним не відбулося за останній рік: смерть, тяжка хвороба, зникнення…

Сьогодні “Pro100Media” розповідає про найабсурдніші ворожі фейки про Головнокомандувача Збройних сил України.

Сварка Залужного та Зеленського

У листопаді росіяни почали розганяти дезінформацію про сварку між Валерієм Залужним та президентом України Володимиром Зеленським. Ворожі ЗМІ натякали на “держпереворот”, а потім на “відставку” головнокомандувача ЗСУ. На жаль, російська пропагандистська машина в цьому випадку спрацювала дуже добре, тому на фейк повелися навіть деякі народні депутати України, розповсюджуючи брехливу інформацію.

Скрин з російського видання “Украина.ру”

Навіть смерть помічника Залужного Геннадія Частякова через необережне поводження  зі зброєю росіяни розкрутили по-своєму. Нещасний випадок вони назвали замахом, за яким стоїть Зеленський.

Скрин з російського сайту “Собственный корреспондент”

Щоб закріпити “успіх” деякі російські телеграм-канали почали розганяти фейк про те, що Валерій Залужний закликає українців до держперевороту. Навіть технології діпфейку використали, які ворог дуже полюбляє. На відео фейкова версія Головнокомандувача ЗСУ закликала українців  виходити на мітинги проти чинної влади, а військових – не підкорятися наказам Президента.

“Залужний” у відеозверненні закликав до державного перевороту. Дипфейк росіян

Виборча кампанія Залужного

Крім того, російські ЗМІ та телеграм-канали розповсюджували новину про організацію мітингу на підтримку передвиборчої кампанії Валерія Залужного. Як доказ прикріпили скрин, мовляв, зроблений на українському сайті з пошуку різних послуг.

“Залужний” закликає виходити на мітинги. Фото: ЦПД

Як зауважив полковник Збройних сил України Анатолій Штефан, який розповів про ворожий вкид, текст “новини” містить помилки.

За його словами, текст має такий вигляд: “Набираємо людей для підтримки передвиборчої кампанії Залужного. Обов’язки: стояти й вигукувати схвальні гасла. Вимога: бажано мати бойовий досвід або парадну форму. Строго у тверезому стані та високому патріотичному настрої. Важливо: захід відбудеться 21.11 і проходитиме строго державною мовою. Погодинна оплата: 300 гривень/година без плаката, 500 гривень/година з плакатом”.

Також росіяни писали, що в українських школах почали агітувати за Залужного як кандидата на пост президента. Пропагандисти поширювали фото з написом на шкільній дошці «Залужний – наш президент» та листівками «Залужного в президенти».

Фото з телеграм-каналу “Шейх Тамір”

Залужний вмер, хай живе Залужний

Цю російську “новину” можна вважати “зіркою” інтернет-стрічок травня-червня 2023. Майже весь цей час кремлівські пропагандисти били себе в груди, стверджуючи, що Залужний і начальник військової розвідки Кирило Буданов тяжко поранені та з дня на день  помруть. Пізніше Залужний встиг все ж таки “померти”. Інформацію відразу спростувати, але росіян це не зупинило.

Скрин з російського видання “Взгляд”

Причиною поранення та смерті, за версією росіян, став ракетний обстріл на “командному пункті ЗСУ” поблизу Херсона, у селі Посад-Покровське Як доказ називалась тривала відсутність генерала на різноманітних публічних заходах, зокрема, відмова від виступу на засіданні військового комітету НАТО. Вони навіть в мережі поширювали фото мертвого військового в російській формі, стверджуючи, що це Залужний. 

Фото з російського телегам каналу “Карнаухов”

А пізніше сам Головнокомандувач розповів, що дізнався про своє “поранення” і  “смерть” у соцмережах. Слідом за цим ворог запустив фейк про нібито «зникнення» головнокомандувача Збройних сил України

Але коли живий Залужний через декілька днів з’явився на світлинах та відео, росЗМІ почали стверджувати, що  Головнокомандувач отримав травму голови та уламкові поранення, йому зробили трепанацію черепа, він житиме, але виконувати свою роботу не зможе. Ще пізніше росіяни заявили, що Валерія Залужного “ранили” під Бахмутом чи Херсоном.

Скрин з телеграм-каналу російської пропагандистки Скабєєвої

Звичайно ж, жодних ознак поранень чи інших проблем зі здоров’ям у Залужного на той момент не було, але це не завадило президенту РФ Володимиру Путіну вже у червня під час зустрічі з російськими журналістами заявити, що Залужний за кордоном. Путін не розповів, що  Головнокомандувач ЗСУ там робить, але додав, що може помилятися.

Скрин з російського пропагандистського телеграм каналу

При цьому жодного публічного факту цього фейку не було. Але голова російської служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін заявляв, що влада російська нібито отримує інформацію про стан здоров’я Залужного, але не хоче розголошувати інформацію.

Фотожаба з телеграм-каналу пропагандистки Скабєєвої

Натомість 5 червня в інтернеті з’явилася світлина, на якій Валерій Залужний тримає на руках немовля. Фото опублікувала офіцерка ЗСУ Поліна Кравченко. Саме її доньку тримає Головнокомандувач Збройних сил.

Фото: Поліна Кравченко

Насправді згідно з офіційними даними, за час повномасштабного вторгнення Залужний лише раз залишав територію України, коли 17 січня в Польщі зустрівся з головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.

Намальований Залужний
У червні росіяни розповсюджували новину про відсутність Валерія Залужного на терміновому засіданні РНБО через підрив Каховської гідроелектростанції. Пропагандисти писали, що на фото Головнокомандувача ЗСУ додали за допомогою графічного редактора.

Скрин з російського телеграм-каналу

Про проведення засідання повідомив Володимир Зеленський.

Скрин з телеграм каналу Володимира Зеленського

Залужний готується до оборони

Кілька днів тому російські телеграм-канали почали писати новину про те, що Залужний нібито віддав наказ готуватися до оборони між Миколаєвом і Одесою. Жодного джерела інформації в новині немає. Також ворог кремлівці запевняють, що Залужний впевнений, що Росія готує наступ, який може привести до втрат території.

Відразу у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зазначили, що подібну інформацію  Генштаб ЗСУ не публікував, тому що подібні теми  є секретними. 

Зауважимо, Валерій Залужний має лише один офіційний телеграм-канал – Головнокомандувач ЗС України, а також офіційну сторінку у фейсбуці . Довіряйте тільки офіційній інформації!!!!